Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzony kokpit po wylaniu zapachu


red1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na forum. Od dawna zamierzałem się zarejestrować ale dziś życie mnie zmusiło do wcielenia tego w czyn.

Jestem użytkownikiem QQ od 2 m-cy. Na razie było wszystko ok ale dziś pojawił się pierwszy "problem". Mianowicie nadgorliwa żona kupił w Lidlu jakiś zapach samochodowy i założyła go na nadmuch na górze kokpitu (ten od nawiewu na tył). Oczywiście zapach był poziomo więc wylał się płyn i spłynął w dół. Niczego nie przeczuwając chciałem użyć wilgotnej chusteczki żeby usunąć ciecz, ale o dziwo efekt był taki, że złuszczyła się zewnętrzna warstwa kokpitu i teraz wygląda to jak na zdjęciu. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to doprowadzić do jako takiego wyglądu? Bo nie widzi mi się zakup nowego elementu za 150 zł (allegro) i wymiana. Auto nie jest już na gwarancji.

Przy okazji ostrzegam przed głupotą jaką sam popełniłem.

post-52184-0-42772600-1327698051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.!

Przerabiałem ten temat w poprzednim aucie ford fiesta. Specyfik zapachowy skutecznie złuszczł wlot powietrza. Rozumiem że jest to irytujące ,szczególnie w widocznym miejscu. Wymiana całego elementu nieekonomiczna. Mozna spróbować z okleiną i zamaskować problem .przypuszczam że będze taniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz co poradzą punkty typu smart repair np. 5plus itp. są to zakładu świadczące usługi z zakresu renowacji zewnętrznej i wewnętrznej także może załatwisz to w jakiś sposób - malowanie chyba. Na pewno da się to zrobić ponieważ kiedyś widziałem jak chłopaki z zrobili starą zurzyta kierownica (po dobrych 400 tyś. km), po akcji wyglądała lepiej niż z nówka:) także zorientuj się w swojej okolicy czy działają tego typu punkty i zapytaj co da się z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) okleina. Może mahoń, oklej cały środek kolega, auto zyska na wartości :)

Na serio jedyne sensowne rozwiązanie i aby to dobrze wyglądało zakup dobrej używki.

Nauka kosztuje, 150zł to nie majątek :)

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukasz dobrze na allegro to znajdziesz taniej-przełozysz bez najmniejszego problemu i po kłopocie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jak mówi kolega boom-er, kupić na A....o, lub okleić i też będzie wyglądać super, sam bym chętnie tak sobie okleił, ale jestem za leniwy, może jak zrobi się ciepełko to okleję.

 

Pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na allegro - mnie padł włącznik obiegu powietrza - (tego na tył właśnie) - w dole konsoli po lewej. Serwis godzinę go rozkładał na czynniki pierwsze i składał, a on nie chciał zadziałać :), więc poszukałem, i za 50 zł kupiłem środkowy cały panel (ten z włacznikiem po lewej i zapalniczką po prawej). Szkoda było nawet czasu na zabawę w naprawianie tego włącznika, wiec cierpliwie szukaj na Alle...a kupisz sporo taniej. 150 to zderzak kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najszybciej i najtaniej będzie tak jak pisal kolega wyżej. Do X-a nakładek na kokpit nie znalazłem, ale za to jest folia Carbon 3D np. tu.... http://allegro.pl/fo...2074188831.html

http://allegro.pl/folia-okleina-carbon-3d-czarna-127x50-czarny-karbo-i2044116814.html

http://allegro.pl/folia-okleina-aluminium-szczotkowane-150x50-tuning-i2047307179.html

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...