Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak napięcia na świecach żarowych P12 2,2Di 2002r


lebo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni szukam usterki w zasilaniu świec żarowych. Sprawdziłem przekażnik chyba ostatni - czarny duży po prawej stronie pod maską ,umocowany na uchwycie do karoseri - sprawdzony cewka dora styki przewodzą, łapie po przekręceniu kluczyka do grzania świec.Na wyjściu przekażnika gdzie wsunięty jest konektorek z przewodem odejściowym -też jest napięcie . A na przyjściu listwy świec żarowych - już nie ma . Czy jest jeszcze jakis inny element między przekażnikiem a a listwą zasilającą świece?. A może ma ktoś schemat tego obwodu. To proszę o przesłanie. Oczywiście jak podam napięcie " + " z akumulatora to odpala bez problemu. Proszę o sugestię może ktos miał taką usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawne .Podejrzewam że przekażnik jest chyba oststnim elementem w zasilaniu świec (ale nie jestem pewien ) , dlatego prosiłem o schemat lub pomoc.

 

Znalazłem w necie schemat.Okazało się że to ostatnim jest przekażnik i dalej tylko przewód Ly 10mm. Końcówki musiały w środku zaprasowania nie przewodzić - przelutowałem i wszystko ok.

Temet do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...