Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap silnika Almera N16 QG15


Gość Hazi09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Nissana Almery z 2006 roku wyposazonego w silnik QG15 który nie charakteryzuje sie odpowiednia dynamika ;p no nie jest to zadziorny motorek ;/ W zwiazku z czym naszly mnie mysli o swapie ;p a konkretnie na silnik SR20DE o mocy 144 KM ;D Autko jest młode, fajnie sie prezentuje ;p Na wiosne jakies nowe felunie sie strzeli, wprowadzi jakies modernizacje zawieszenia (troche buja) no i wsio :D ale jazda na dluzsza mete dysponujac taka moca staje sie meczaca ;p. Nie znam sie na swapach, nie mialem do czynienia z tego typu modernizacjami wiec prosze o pomoc. Czy jest to mozliwe i ile mniej wiecej by to kosztowalo?? Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam :)

 

 

 

 

ps. moje poprzednia autko to almera n15 z silnikiem 1.6 ;p i powiem szczerze, ze osiagami moja obecna Alma nie dorównuje starszej w kazdym calu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki. Raczej wybrałeś nieodpowiedni samochód do takiej zabawy. Znacznie szybciej i taniej wyniesie Ciebie zmiana samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dowiedzialem sie od brata, ze ma znajowmego zajumacego sie tego typu rzeczami ;p brat z nim gadal i on stwierdzil, ze nie najmniejszego problemu z taka przerzutka ;p powiedzial zebym sobie znalazl motor w dobrym stanie a on sie reszta zajmie ;p nie znam szczegółów bo nie rozmawialem z gosciem osobiscie ;p ale jezeli bym sie zdecydowal do 4 tys. zł powinienem sie zmiescic ;p tyle krzyknal mojemu bratu ;p nie zglaebialem sie bo poki co nie ma szmalu ale patrzac na cene stwierdzam, ze gra jest warta swieczki ;D

 

 

ps. czytalem na jakims forum jakis ziom wsadzil motor z bluebird'a do N16 koszt 5 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama przełożenie silnika to jest połowa sukcesu. Co z tego że się rozpędzisz. Potem trzeba się zatrzymać. Pamiętaj jeszcze o swapie hamulców i zawieszenia na sztywniejsze oraz dodatkowych usztywnień karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o swapie na SR20VE albo DET.. Jest z tym za duzo zabawy.. Pomysl o skrzyni i polosiach.. Nie masz czym przeniesc tego momentu na kola. Dorby silnik to duzy wydatek i latwo kupic szrot.

 

Niepolecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to najmniejszy kłopot tylko że ty musisz kupić całośc

tz cały osprzęt oba kolektory przepustnica wtryski itp ...

 

 

Ecu i wiązka

skrzynia biegów ośki nie wiem czy wejdziesz w zwrotnice .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja.. Mozesz zalozyc turbine i miec 150-170KM. No a potem naprawiasz to co sie ukreci albo urwie. Ta opcja jest prostrza niz zmiana silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To kiedy robimy SWAP'A?

Witam ;p dawno mnie nie było ;p nie robimy swapa heh ;p połamałem kulosa i od 3 miechów z kasą nie jestem za pan brat ;/ a tak poza tym to popytałem tu i tam i faktycznie nie jest to tak proste jak mogło by się wydawać. No ale tak to jest jak ktoś zupełnie zielony w temacie podpali się deczko i myśli, że to wszystko takie hip hop... no niestety okazuje się, że nie. No ale co zrobić żeby to autko chociaż trochę poprawiło swoje osiągi, głownie przyspieszenie...? jakies rady..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Macgaver podpowiedzial ze mozna zaladowax sionik 1.8 pod osprzet z1.5 i wystroic pod ecu master i to moze dac 130 kucy. Ja sobie kalkulowalem to mi wyszlo okolo2tys. Jednak nikt nie gwarantuje ze nie wyskocza dodarkowe komplikacje a silnik 1.8 to tez nie jest potega mocy i trwalosci. Dodam, ze najwiekszym problemem tu jest kupno silnika w dobrym stanie. Ja moze wroce do tematu jak mi sie rozrzad skonczy. Bedzie pretekst na swap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...