Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dźwignia zmiany biegów


Wojto1967
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał może problem z wycieraniem się srebrnej farby na gałce dźwigni zmiany biegów???

Samochód ma 1/2 roku (10 000 km) a dźwignia wygląda jak by samochód przejechał 100 000 km albo więcej.

 

Czy można takie rzeczy reklamować ?

post-47324-0-34644500-1328017985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może problem z wycieraniem się srebrnej farby na gałce dźwigni zmiany biegów???

Samochód ma 1/2 roku (10 000 km) a dźwignia wygląda jak by samochód przejechał 100 000 km albo więcej.

 

Czy można takie rzeczy reklamować ?

 

Nie tylko można trzeba.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt - trzeba reklamować, bo jest to faktycznie nietypowe, mam już 1 1/2 roku, ale ani śladu wytarcia, chyba nie dodali utwardzacza do lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może problem z wycieraniem się srebrnej farby na gałce dźwigni zmiany biegów???

Samochód ma 1/2 roku (10 000 km) a dźwignia wygląda jak by samochód przejechał 100 000 km albo więcej.

 

Czy można takie rzeczy reklamować ?

 

Nawet nie zastanawiaj się, jedz do ASo i reklamuj.Zadnej łaski nie robią musza wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojto1967 jak najbardziej sprawa reklamacyjna. U mnie przejechane 67 000 km i żadnych śladów wytarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że reklamuj. Moje auto ma już ponad 4 lata i nic się nie wytarło. Jest jedno ale - być może gałka była felerna a być może ktoś kto prowadzi auto używa jakiegoś specyficznego kremu do rąk, tudzież innego preparatu. Warto się zastanowić, żeby po wymianie sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglaszaj od razu to Ci to wymienia. Zdarza sie to moze nie czesto ale zdarza sie... Przeatakuj ASO i bedziesz mial nowa.... Tak swoja droga troche odbiegam od tematu ale ja zamienilem swoja na ta od Z33.. wyglada fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad możliwą przyczyną takiego wytarcia. Czy nie masz zwyczaju opierać ręki na gałce w czasie jazdy? To podobno niezdrowe dla skrzyni biegów. Ale reklamować trzeba i prawie na pewno uwzględnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Być może jakiś krem do rąk może coś takiego powodować nie mniej na innych elementach lakierowanych (elementy kierownicy) nie widać żadnych oznak zużycia. Tak jak kolega powyżej sugerował o trzymaniu ręki na gałce dźwigni zmiany biegów raczej mało prawdopodobne chociaż możliwe jest to normalna jazda w Warszawie - jeden stały korek.

W piątek podjadę do ASO i dam znać co oni na to. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samochod rok czasu ma i też nie mam żadnych sladów wytarcia na gałce zmiany biegów a przejechane mam 9734 km :) Jak zareklamusze to napisz co powiedzieli!!

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo "typowy" objaw w QQ. Tak wytartych gałek znajdziesz wiele w używanych samochodach - dlaczego ? nie wiem, ja mam 80tys na liczniku i jest ok ale coś w tym jest nie tak bo widziałem wiele wytartych.

Pomijając fakt iż niewatpliwie jest to drobna wada produkcyjna - ma to też uwarunkowania "osobiste" - u jednej osoby naszyjnik jest cały czas ok, u innej coś zaczyna sie z ni m dziać, podobnie reaguje lakier na gałce w kontakcie z naszą skórą... również wspomniana chemia typu kosmetyki (np. czesto telefony i wyswietlacze ulegają uszkodzeniu przez wode po goleniu) a najczęstszym powodem wycierania się gałki biegów jest... obrączka na palcu prawej dłoni :).

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. Zgadzam się że może być tak że zachodzi jakaś rekcja chemiczna lakieru ze skórą człowieka bądź jego potem lub kosmetykami. Jednak w moim przypadku jest to raczej normalne ścieranie się lakieru z elementu wykonanego z tworzywa. W poprzednich moich samochodach to się nie objawiało nawet jak było na liczniku 100 000 km.

Nie mniej sprawa zgłoszona do ASO (bez zbędnego jęczenia - "że to nie możliwe żeby tak się działo w naszych samochodach") i czekam na sygnał od nich co dalej robimy. Muszą powiadomić producenta i centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to pokazuje jak różne jest podejście dealerów do klienta. U mnie po kilku miesiącach zdarła się farba z przycisku ręcznego. Wymienili bez gadania, bez konsultacji... U Ciebie będą pytać centrali a prawda jest taka, że czy centrala zezwoli czy nie dealer powinien od ręki wymienić ten element kosztujące pewnie do 200 zł - choćby i na własny koszt - i przeprosić klienta, za niską jakość produktu, zaczerwienić się ze wstydu i modlić się, żeby to był jednostkowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...