Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ELEKTROZAWÓR BENZYNY


palash21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Założyłem niedawno LPG do swojego Sunny. Wspomnę, że silnik GA14DS (gaźnik) czyli musi być elektrozawór benzyny. Umieściłem go przed pompką paliwa, zaraz za filtrem. Trochę długo przez to wypala benzyne jak chce przełączyć na gaz. Moje pytanie brzmi, czy nie będzie błędem umieszczenie tego zaworu między pompką a gaźnikiem albo gdzie dokładnie muszę umieścić ten zawór? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóż pomiędzy pompkę a gaźnik, bo w innym przypadku zarżniesz pompkę bo będzie chodzić na sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy nie rozszczelni się łączenie gdy zawór będzie zamknięty a pompka będzie pchała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz, ze pompka jak pracuje?? podaje tylko tyle co na wtryskiwacz?? ona praktycznie cały czas pracuje ponad wydatek wtrysku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ma tu żadnych wtryskiwaczy tylko gaźnik i pompka mechaniczna napędzana chyba wałkiem rozrządu. i chodzi mi o to, że jeżeli zamontuje zawór za pompką to czy ciśnienie benzyny podane na zamknięty zawór nie rozszczelni przewodu w który wpięty jest ten właśnie zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest gaźnik to jest tam też komora z pływakiem, który to odcina paliwo, jak komora jest pełna, czyli w tym momencie pompka tez pracuje ale paliwo nie leci, a nic się nie rozszczelni, jak dasz opaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki, przełożę to jak mówisz i zobaczymy co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze zrobić przelew na dwóch EZ, czyli jak włączasz gaz to zamykasz dojście do gaźnika a otwierasz przelew do zbiornika, i odwrotnie, kwestia włożenia trójnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...