Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0TD Montaz czujnika temperatury zewnetrznej


Maciek90

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zamontowac w swojej primerze fabryczny termometr, wtyczka niby jest wiec chyba mozna wpiac czujnik, tylko co dalej, kiedys czytalem ze trzeba robic jakies komplikacje ze kluczykiem krecic, zeby zaprogramowac zegary czy cos, a teraz nie moge znalesc tego tematu, mysle ze skoro jest wtyczka to chyba sie da go dolozyc.

 

Primera przed liftem 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o tym samym ale wg mnie dochodzi jeszcze wymiana liczników na te z możliwością wyświetlania temperatury i dodatkowo potrzebujesz przełącznik zespolony ten przy kierownicy z przyciskiem do zmiany funkcji komputera.

 

i pytanie czy to bedzie działać ewentualnie jeszcze jakiś przekaźnik, bezpiecznik. Trzeba by schemat elektryczny dokładnie przejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zalozylem i cos nie dziala, robilem reset zegarow i cos nie zatrybia, na forum almery pisali ze nie mieli termometra i wpinali tylko czujnik i reset zegarow i dzialalo, moze ktos jeszcze sie wypowie.

 

No a nawet jakkbym wymienil zegary i ten przelacznik, to co z przebiegiem? Chyba licznik ma go w pamieci? Jeszcze jutro pokombinuje, skoro w almerze ludzie mogli dolozyc to czemu ja nie moge, a moze zaszalec i wlozyc licznik od p11.144?

 

A nie bo w p11.144 licznik ma 2 kostki, pokombinuje i sie jeszcze odezwe, jak patrzylem na allegro to niemal kazdy licznik ma funkcje termometru, dziwi mnie ze moj akurat tego nie mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy z 11,144 podejdzie, ale na liczniku w mojej p11 jest opcja temp i data post-33664-0-46235600-1328650552_thumb.jpeg. i się je przełącza właśnie tym guziczkiem w przełączniku od wycierajek post-33664-0-13473800-1328650798_thumb.jpeg.

co do pamięci to masz rację, licznik pamięta ilość przejechanych km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem i nic, teoretycznie licznik ma mozliwosc wyswietlenia temp itp, ale jest za tepy komputer w liczniku zeby chcial, jakkby byla taka mozliwosc to nie robili by tych znaczkow na licznikach z termometrem i kalendarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wyświetlacz ma możliwość wyświetlenia, to nie znaczy że licznik to potrafi.

Taniej jest zrobić jeden model wyświetlacza, jeden model płyty głównej licznika w pełnej opcji, najczęściej wielowariantowej, a ilość funkcji później ograniczać i dobierać np nieosadzaniem elementów elektronicznych na płycie, oraz zmianą programu procesora. To powszechna praktyka. Jak rozkręcisz licznik to zobaczysz że jest sporo punktów gdzie na płycie nie są osadzone elementy elektroniczne. W sumie mam w liczniku miejsce na kontrolkę skrzyni CVT. Ale to nie znaczy że jak wsadzę kontrolkę to takowa opcja mi się pojawi w samochodzie.

 

Tak robi też np motorola w swoich telefonach bezprzewodowych. Mam na wyświetlaczu ikonki do automatycznej sekretarki, rozmów wewnętrznych i kilku innych cudów. Mój telefon potrafi wyświetlić tylko 3 z 8 ikonek. Słynny jest też zabieg jednego z producentów drukarek. Tańsza od droższej różni się tym że ma dodatkowy układ spowalniający jej pracę. Jego wymontowanie = szybsza praca. Tylko po to żeby droższy sprzedać za większą cenę a żeby nie iść w koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić jakiś tam termometr elektroniczny z sondą .

W P11.144 nie trzeba żadnej manetki zmieniać. Zegary występowały tam w 2 wersjach wyświetlacza LCD, ale obydwa miały termometr.

Co do samego działania wskazań na zegarach to myślę że czujnik nie załatwi sprawy, równie dobrze możesz tam założyć termistor za 20groszy. Tak jak w wypowiedzi powyżej, brak ci w zegarach, a może i w komputerze elektroniki do obsługi funkcji.

Wymiana tego wszystkiego niesie za sobą zbyt duże koszty w porównaniu do zakupu jakiejś chińczyzny przyklejanej na taśmę dwustronną, ewentualnie montaż ładnego budzika gdzieś na konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie prościej kupić jakiś tam termometr elektroniczny z sondą .

W P11.144 nie trzeba żadnej manetki zmieniać. Zegary występowały tam w 2 wersjach wyświetlacza LCD, ale obydwa miały termometr.

Co do samego działania wskazań na zegarach to myślę że czujnik nie załatwi sprawy, równie dobrze możesz tam założyć termistor za 20groszy. Tak jak w wypowiedzi powyżej, brak ci w zegarach, a może i w komputerze elektroniki do obsługi funkcji.

Wymiana tego wszystkiego niesie za sobą zbyt duże koszty w porównaniu do zakupu jakiejś chińczyzny przyklejanej na taśmę dwustronną, ewentualnie montaż ładnego budzika gdzieś na konsoli

hahah, termistor za 20 groszy albo dwie diody DZG... za 10 groszy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

chciałbym wznowić temat termometru

zakupiłem ostatnio zwykły, najprostszy termometr elektroniczny zewnetrzno- wewnętrzny.

moje pytanie - macie pomysł gdzie najlepiej zamontować czujnik zewnętrzny i termometr w środku

mile widziane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...