Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Remont podwozia i progów P11 2.0 TD


Gość piku13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przeglądzie na diagnostyce postanowiłem udać się do blacharza ponieważ dziury w moich progach ciągle się powiększały wstawiłem do warsztatu blacharskiego i tam siępost-52680-0-50199700-1328785110_thumb.jpgpost-52680-0-25060300-1328785120_thumb.jpgpost-52680-0-58737600-1328785127_thumb.jpgpost-52680-0-56471200-1328785131_thumb.jpgpost-52680-0-91536900-1328785138_thumb.jpgpost-52680-0-19552300-1328785144_thumb.jpg okazało że również podłoga jest do roboty. Dziury w podłodze to z przodu pod kierowcą, pasażerem i w tunelu, tył to najgorzej lewa strona nadkole itd. załączam fotki jako przestroga co się dzieje z autem po 3 latach nie konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czym ty jezdzisz u mnie nie ma nic z tych rzeczy, tylko progi mialem robione, ktory to rocznik?

 

A i lepiej dobrze obejrzyj przewody hamulcowe tylnie, te metalowe przy okazji, dokladnie przyjrzyj sie w okolicach baku.

 

Czy mi sie wydaje czy masz uszkodzone mocowanie amortyzatora, tak jak zaznaczylem na zdjeciu.

post-22531-0-66010300-1328808826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dość intensywnie auto służy mi do ciężkiej pracy między innymi wożę nim narzędzia budowlane. Od 3 lat robiłem w nim tylko półosie - standardowo chyba, teraz potrafię już sam to zrobić i czujnik położenia wału. Nic nie pika z tyłu z przodu coś trzeszczy jakby jakaś guma w amortyzatorze czy gdzieś ale nawet diagnosta nie wiedział gdzie dokładnie. Dziwi mnie jeszcze jakiś olej na prawej półosi od strony skrzyni.

Ogólnie o mojej P11 to są momenty że oddałbym ją za flaszke ale jak mi przejdzie nerw to gdzie ja bym lepsze auto do roboty znalazł - myślałem już o jakimś niemcu ale...

 

rocznik 1998 CD20T - z Austri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z przodu coś trzeszczy jakby jakaś guma w amortyzatorze czy gdzieś ale nawet diagnosta nie wiedział gdzie dokładnie.

 

Typowy objaw wahacza górnego. Mam ostatnio to samo. Szkoda tylko że wahacz założony na początku grudnia - oddaję do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek90, u ciebie nie ma nic z tych rzeczy, "tylko progi miałeś robione" :lol:

no niestety ten typ tak ma, zajrzyj pod spód to zobaczysz czy nie masz, moja p11 jest z 99r i widze że też coś zaczyna się dziać, ale nie do tego stopnia aby były dziury...niestety rdza jest jak rak- tego się zupełnie nie wyleczy, no chyba że w hucie przez przetop :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek90, u ciebie nie ma nic z tych rzeczy, "tylko progi miałeś robione" :lol:

no niestety ten typ tak ma, zajrzyj pod spód to zobaczysz czy nie masz, moja p11 jest z 99r i widze że też coś zaczyna się dziać, ale nie do tego stopnia aby były dziury...niestety rdza jest jak rak- tego się zupełnie nie wyleczy, no chyba że w hucie przez przetop :devil:

Tylko progi, podloge mam idealna rozbieralem auto w lato i podloga zdrowa deka rdzy nie ma, a progi to dlatego ze prima byla bita i ktos nie zadbal na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko progi, podloge mam idealna rozbieralem auto w lato i podloga zdrowa deka rdzy nie ma, a progi to dlatego ze prima byla bita i ktos nie zadbal na czas.

Widziałem dużo P11 z przerdzewiałymi progami w tym samym miejscu co moje tzn. z obu stron od nadkola do miejsca zgrzewu - ktoś mi kiedyś powiedział że pewna ilość P11 miała takie coś więc myślę że tak duża ilość P11 nie mogła być walona w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońska precyzja :devil:

Mojej poliftówce gniła jedynie bita d*pa. Obecnie po kolizji gnije gdzieś cała na szrocie

Progi to gniją od środka, bo niestety skośnooczy tak zrobili nadkola że zbiera się za nimi tona błota, a potem z tamtą ruda moment przeskakuje na progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za dwa miesiace bede oddawal swoja primke do blacharza, mam do zrobienia przegnity prog pod tylnymi prawymi drzwiami, rdza sie tak rozgoscila ze juz mi dośc mocno dolną krawędź drzwi wpierdziela :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u kolegów jak wyglądają przednie kielichy, bo ja jestem troszkę przerażony pojawiającą się rudą w tym miejscu. Dodam, że Primera jest garażowana i regularnie myta, rdza wychodzi tylko na tych nieszczęsnych przednich kielichach :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u kolegów jak wyglądają przednie kielichy, bo ja jestem troszkę przerażony pojawiającą się rudą w tym miejscu. Dodam, że Primera jest garażowana i regularnie myta, rdza wychodzi tylko na tych nieszczęsnych przednich kielichach :mellow:

Na kielichy nie zwracałem szczególnie uwagi ale jeszcze zobaczę.

 

ja za dwa miesiace bede oddawal swoja primke do blacharza, mam do zrobienia przegnity prog pod tylnymi prawymi drzwiami, rdza sie tak rozgoscila ze juz mi dośc mocno dolną krawędź drzwi wpierdziela :P

Masz już blacharza? Takiego który ci to zrobi ja długo szukałem takiego który by chciał wykonać takie łatanie większość blacharzy najlepiej by chciała robić lekko rozbite auta i wymieniać całe elementy najlepiej jeszcze na przelew z OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już blacharza? Takiego który ci to zrobi ja długo szukałem takiego który by chciał wykonać takie łatanie większość blacharzy najlepiej by chciała robić lekko rozbite auta i wymieniać całe elementy najlepiej jeszcze na przelew z OC.

 

czy mam blacharza - ciezko powiedziec, mechanik mi jednego poleca, zobacze co mi powie po oględzinach auta, jakby co w rezerwie mam tez znajomego znajomego :P licze ze ktorys sie podejmie. zrobic chce cale auto, nie tylko ten prog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś jak jeździłem w te ulewy to strasznie parowały szyby, musiałem jeździć z klimą, w domu zobaczyłem pod swoją wycieraczką baardzo mokrą wykładzinę. Zdjąłem plastik ten przy pedale sprzęgła i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to jakiś silikon na tym półkolu w samym rogu, oderwałem i zobaczyłem bardzo przegnitą blache , aż 3 małe dziurki się zrobiły, potem zdjąłem kolo i osłonę błotnika i okazało się że od strony koła spece też zastosowali silikon i uwaga "PAPĘ"! Pod papą też dziura i pogięta blacha, już wszystko ogarnołem i naprawiłem u mnie jakiś debil tak wykonał kiedyś naprawę po stłuczce, i za cholerę nie pomalowane niczym tam nie było. A ja się dziwiłem czemu 3 sterowniki centralnego zamka się utopiły, tak że polscy fachowcy górą papa i silikon a ty się użeraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ma się czym i jakieś pojęcie trzeba blacharke w swoim zakresie, jedynie na koniec do lakiernika, bo sam dobry pistolet to moja wypłata i narazie mnie nie stać na niego :) , ale kupię :punk: ajaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu cały dzień grzebania bo zrobiło się mokro pod wycieraczką kierowcy po myciu silnika, myślałem że coś przeoczyłem przy łataniu nadkola ale to nie to i w końcu natknołem się na rozwarstwioną blachę ściany grodziowej w tym miejscu obok zbiorniczka płynu do sprzęgła, załatałem i próba i jeszcze 2 kropki kapały i znalazłem jeszcze rudą ku... na łączeniu nadkola ze ścianą grodziową, niby dziur nie było ale ruda ostro już atakowała, z dnia na dzień znajduję coraz więcej takich niespodzianek, jednak bite auto stwarza potem problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...