Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarzająca odma w Terrano II


Gość cezar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku jestem właścicielem Nisana Terrano II 2,7 TDI i problem jaki mam z nim to zamarzająca odma. Przy dużym mrozie po odpaleniu silnika wywala olej przez miarkę oleju.Może ktoś poradzi co zrobić żeby było ok.Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No dobra, ale żeby przeczyścić to trzeba zdejmować pokrywę zaworów i uszczelka do wymiany. Kurcze, tylko spadła temp. i znowu filtr oleju mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale żeby przeczyścić to trzeba zdejmować pokrywę zaworów i uszczelka do wymiany. Kurcze, tylko spadła temp. i znowu filtr oleju mokry.

 

A, po co????, przecież wszystko jest na wierzchu, chyba że mówimy o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pooglądałem sobie silniki na zdjęciach bo nie jestem przy aucie i widzę że rurka z "grzybka" odmy się zdejmuje. Tylko że zastanawiam się gdzie może się gromadzić "masełko"? W tym "grzybku" na pokrywie czy samej rurce. Ale jest na to sposób, zdejmę rurę i obadam jak wygląda jej tajemnicze wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pooglądałem sobie silniki na zdjęciach bo nie jestem przy aucie i widzę że rurka z "grzybka" odmy się zdejmuje. Tylko że zastanawiam się gdzie może się gromadzić "masełko"? W tym "grzybku" na pokrywie czy samej rurce. Ale jest na to sposób, zdejmę rurę i obadam jak wygląda jej tajemnicze wnętrze.

 

W moim przypadku zapchane było wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płucach!

 

 

 

 

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :D

Już wracamy do poważnych pytań!

Sam z chęcią poznam odpowidź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prześledź temat z filtrami, ja tam opisałem mój problem.

Do tej pory myślałem że odma to ten "grzybek" na pokrywie klawiatury i rurka odprowadzająca zeń powietrze. Czy jest jeszcze jakaś odma w bloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są skutki zamarzniętej odmy i jak to zauważyłeś ??

 

Witam

Efekty są bardzo wizualne..., jak u mnie zamarzła odma, to olej z silnika (poprzez wzrost ciśnienia) dostał się do kolektora ssącego, takiego dymu z rury wydechowej jak żyję to jeszcze nie widziałem, zadymiłem całą okolicę, oprócz tego wywaliło olej poprzez bagnet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Efekty są bardzo wizualne..., jak u mnie zamarzła odma, to olej z silnika (poprzez wzrost ciśnienia) dostał się do kolektora ssącego, takiego dymu z rury wydechowej jak żyję to jeszcze nie widziałem, zadymiłem całą okolicę, oprócz tego wywaliło olej poprzez bagnet....

Podłączę się pod wątek-u mnie w mavericku dość mocno dmucha w korek wlewu oleju-natomiast w odmę bardzo delikatnie-wężyk odmy czysty i suchy-na pracującym silniku ledwie czuć dmuchanie w wąż odmy. Pytanie-czy ten "grzybek" na pokrywie zaworów czyści się z zewnątrz, czy trzeba zrzucić pokrywę zaworów? Pilne! bardzo proszę o odpowiedź-przepraszam, jeśli niedokładnie przeszukałem forum-ale dotychczas odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zdejmij pokrywę i przemyj ten grzybek jakimś rozpycholem i przedmuchaj sprężonym powietrzem.odma jest poto aby odprowadzić ciśnienie wytworzone w skrzyni korbowej i dostarczyć je do kolektora a  następnie zostaje spalone wraz z mieszanką paliwową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stare TD. Jak wspomniałem-wali w korek wlewu oleju-a z odmy prawie nie dmucha. Rozumiem, ze nie istnieje opcja zdjęcia pokrywy grzybka od góry? trzeba zdejmować pokrywę zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki-dzięki za podpowiedź. Ten silnik nie posiada żadnej innej odmy prawda? 

A powiedzcie proszę-czy u Was też dmucha w korek wlewu oleju? czy zupełnie cicho? wiem, że niektóre auta wykazują taką tendencję, podobno niema się co przejmować-czy to prawda?


odma sprawdzona-wszystko drożne, czyste, hydraulika w moim aucie wygląda rewelacyjnie, widać, ze było dbane o olej.

Pomysły? skąd dmucha? ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...