Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

twardy pedał hamulców


clint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem, zrobił mi się na tych mrozach twardy hamulec.Wyjechałem hamował normalnie po godzinie zrobił się twardy,działał normalnie tzn miękko co drugie wciśniecie(jadę hamuje raz działa miękko wciskam drugi raz już twardy,jadę dalej naciska działa miękko ok.drugie wciśniecie twardy i tak w kółko),teraz jest już od paru dni twardy.Hamuje ale bardzo ciężko się go wciska,dodam że koła nie są zblokowane działają normalnie bez oporów.Mechanik stwierdził że przymarzły i trzeba czekać aż same odmarzną!czy jest jakiś sposób odmrożenia ich bez wycieczki do mechanika?podgrzania itd.czytałem że w serwo zbiera się woda,trzeba ją ściągnąć ale nie wiem o co chodzi za bardzo!.

Edytowane przez clint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!z chęcią to zrobię tylko :blush: nie wiem gdzie jest serwo!i tu pytanie,czy lepiej się za to nie brać jak nie mam pojęcia gdzie jest serwo?czy jest to tak banalne że laik jest to wstanie wykonać :D A chyba jutro to lecę do mecha bo tak dziwnie na takich hamulcach jezdzić!.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede pisac w nowym temaci zauwazylem u siebie ze twardy pedal hamulca mam czasem przy 1 uruchomieniu auta ale nie zawsze tj na noc auto zostaje pod domem rno wchodze do auta to 1na 10 pedal twardy jak diabli dopiero po rprzekreceniu kluczyka reaguje normalnie tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnowię temat.

Pożyczyłem auto koledze i stwierdził że mam strasznie twardy pedał hamulca. Dla mnie wydawał się normalny i nie zwracałem na to uwagi. Zrobiłem rano diagnostykę, tzn. silnik wyłączony, wciskam pedał hamulca(z średnią siłą do oporu) i trzymam. Odpalam silnik i tylko nieznacznie daje się wcisnąć głębiej. Zdjąłem przewód z serwa na włączonym silniku. Obroty zaraz wzrosły a w wężyku było odczuwalne duże podciśnienie. Ktoś ma jakieś sugestie do dalszej diagnozy, bądź zna odpowiedź co nie działa poprawnie? serwo czy pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mocniej przyhamuje to słyszę i czuję że ABS pracuje. Ale trzeba brać każdą ewentualność pod uwagę. jak można zdiagnozować usterkę pompy ABS? w mojej p11 nie mam złącza OBD2 a interfejsu na alledrogo znaleść ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...