Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do N15


Gość jarek.66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam za może niezbyt oryginalny temat aczkolwiek dla mnie ważny. Posiadam almere N15 98, salon, do tej pory serwisowałem auto u "nissana" lecz czas wybrać tańszą opcję ze względu na cenę usług. Nie wiem jaki oni tam lali olej, podejrzewam że Mobil 1 5W50. Prosze napiszcie jaki olej zalać a zaraz po otrzymaniu odpowiedzi jade na kanał do znajomego. z góry dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wiele razy, polecam opcje " szukaj "

 

ja jezdze od poczatku na shellu xelix ultra full syntetyk - przebieg prawie 200 tys. zero problemów. Marka nie ma wiekszego znaczenia - dotyczy to uznanych producentów. Ja bym został przy przy tym co jest, jezeli nic sie nie dzieje. a na fakturach za ulsugi z ASO nie ma marki i specyfikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

full syntetyk przy takim przebiegu :shock:

 

Hm...zasadą jest że wraz z przebigiem stopniowo przechodzi się od syntetyku, poprzez półsyntetyk do mineralnego.

 

Ja jeżdzę na Castrolu 10W40 (półsyntetyk) i taki mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :)

 

Mike, jeśli nic sie nie dzieje, nie ubywa, nie kopci, nic absolutnie, to nie ma powodu do zmiany na sile, widocznie silnik zna ten olej i zyje z nim w symbiozie :D

 

też prawda ;-)

ale Ty wiesz czym jeździsz, koledze który dopiero co kupił i nie zna historii to bym doradził półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Jeśli samochód był serwisowany u Nissana to powinieneś w serwisie uzyskać informację co tam wlewali. Sprawa nieco się komplikuje jeżeli auto zostało sprowadzone. W każdym razie jeżeli np. był wlewany olej syntetyczny to nie przerzucał bym się na pół syntetyk.

Ciekawe czy rodzaj oleju można rozpoznać, hmmmm organoleptycznie......

 

Ps. Poprawiałem błąd ortograficzny :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam Texaco pełny syntetyk, jak kupiłem almę, to gość nie wiedział co ma wlane, wiedział tylko że Texaco i gdzie mu zmieniali, byłem tam raczej konkretny boss serwisujący japońce od dawna stwierdził, że jak u nich silnik był zalewany olejem to napewno pełnym syntetykiem bo oni do przbiegu 150 tysięcy nie leją innych. Wlali Havoline 5W 50 i hula bez kłopotu. Na marginesie miły serwis bo poprzeglądali autko, zmienili nawet żaróweczki oświetlenia tablicy i połączenie pompki spryskiwacza. Lubię ich bo skasowali tylko 30 złotych, choć na ogół takie rzeczy robię sam. Mam 118 tys. oryginalnego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...