Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nie pali po nocy ale to nie akumulator


Gość piotrmath

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrmath

Witam, mam nissana primerę p12 kombi 2004 1.8 benzyna+gaz

słuchajcie mam taki problem, samochód nie pali po nie użytkowaniu przez ok 8 godzin, oczywiście przy większych mrozach ok -20. To nie wina akumulatora - to wiem na pewno. Jeśli go odpalam co 6 godzin to chodzi bez problemów ale jak już dłużej to nie chce odpalić. Podłączam wtedy przewody do kogoś i jest tylko jeden sposób żeby go odpalić - trzeba kręcić go bardzo długo około 25 sekund - tylko wtedy odpali i to za pierwszym razem. Ja się go kręci nawet 15 minut po kilka sekund to nie zapali choćby nie wiem co. Możecie macie pomysły. Świece wymienione, po generalnym remoncie silnika, na listwie - nie ma przewodów, wtryski wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. W serwisie nissana podpowiedzieli zeby zmniejszyc przerwe w swiecach, jest standardowo albo 1,1 lub 0,8, ja mam zmniejszone na 0,6 lub 0,4. Zmniejsz za pomocą szczelinomierza, zobaczysz, ze odpali nawet przy -30. Ja to stosuje na zime juz od kilku lat i nie mam problemow z uruchomieniem auta.

Daj znac czy pomoglo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...