Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0TD nie odpala


marlos90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam problem ze swoim autkiem ( P11 przed liftem, 99r 2.0TD osprzęt bosch) sytuacja wygląda tak że jak były większe mrozy to zdarzało się tak że po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie zapalały się żadne kontrolki oraz nie działało grzanie szyby, nawiew, światełko w podsufitce ale można było włączyć światła pozycyjne i mijania ( ale podświetlanie zegarów nie działało ) i świece żarowe się grzały, przekaźnik tykał i co lepsze rozrusznik kręcił, silnik nawet odpalał.

 

Na chwilę obecną sytuacja jest taka że kontrolki się świecą, rozrusznik kręci ale silnik nie chce zagadać, robiłem diagnostykę i jedyny bład jak odczytywałem to był 140 coś 149 bodajże jak dobrze pamiętam. Taki bład z początkiem 14 komputer wyświetla jak jest problem z immobiliserem to wziąłem i otworzyłem do komputera a tam mam zamontowany emulator immobilisera ( taka mała płytka 2cm x 2cm która oszukuje komputer ) i miernikiem sprawdziłem napięcie na tym emulatorze.. wynik jedyne 1,5V. Przejrzałem plik ec_cd20 i nie pasują mi piny w komputerze z tym co jest w pdfie i nie wiem na których mam szukać napięcia. U mnie jest 3 rzędy pinów (po 23, 22 i 21 ) a w pdfie jest schemat komputera i tam jest 4 rzędy pinów.

 

I w związku z tym mam pytanie czy ktoś może mi wskazać na którym pinie i jakie mam mieć napięcie? To pomoże wyeliminować problem albo z instalacją albo z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...