Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Złącze obd2


Gość oskar986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oskar986

Witam Wszystkich

Jestem tu nowy. Pytanie moje brzmi: czy jeżeli podepnę interfejs obd2 do notka to ci z serwisu będą o tym wiedzieli czy nie - chodzi mi o to czy każdorazowe podłączenie będzie w jakiś sposób rejestrowane w komputerze notka? I drugie pytanie: Czy ktoś z Was używał takiego interfejsu wraz z telefonem (połączenie przez bluetooth) i odpowiednim oprogramowaniem - np. torque? Coś takiego:

Mam nowy samochód i jak wiadomo jest na gwarancji - a nie chce jej utracić w głupi sposób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co Ci coś takiego? To co widać na filmiku, to raczej zabawka, gadget - a nie przyrząd diagnostyczny.

 

Z drugiej strony z tego co słyszałem, jednostka sterująca "zapamiętuje" podłączenia skanerów diagnostycznych. Jaki to ma wpływ na gwarancję? Tego chyba nikt nie wie, bo złota zasada przestrzegana przez właścicieli aut na gwarancji mówi - "póki auto jest na gwarancji nic przy nim nie majstruj" ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde wpięcie w interfejs jest rejestrowane w komputerze.Niektóre oprogramowania mają funkcję zacierania sladów za sobą i usuwania sladów własnej bytności...,ale czy tak jest w rzeczywistości nie próbowałem :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskar986

Chociażby po to żeby wiedzieć jaka jest temperatura cieczy chłodzącej. A tak to, to rzeczywiście gadżet. To posłucham się rady i nie będę kombinował przy tym złączu.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże, co te koncerny samochodowe narobiły. Wszystkie (prawie) jak jeden usunęły z samochodów wskaźnik temperatury płynu chłodzącego a wszyscy dalej chcą wiedzieć jaka jest jego temperatura ;).

 

Prawdę mówiąc mnie też brakuje tego wskaźnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do nawigacji Garmin sprzedają teraz gadżet, który podłącza się do ODB2 i przekazuje on różne parametry do nawigacji lub smartfona: http://pol.garmin.com/ecoroute/

Na pewno nie można stracić gwarancji za samo czytanie parametrów z OBD2 (co innego jakieś samodzielne modyfikacja parametrów, kasowanie błędów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość oskar986

xpert17 - masz racje co do odczytywania danych z komputera - to nie przestępstwo więc gwarancji się nie traci. a fajna sprawa jak zna się trochę więcej parametrów niż pokazują standardowe urządzenia w które został (nie) wyposażony note. Jakby co to polecam zestaw smartfon+złącze OBD2 na bluetooth i jakiś programik nawet darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne :) ile kosztuje najtańsza nawigacja do której można to zastosować? :)

 

Na stronie http://pol.garmin.com/ecoroute/compatibilty/compatibility.html jest lista zgodnych nawigacji. Ale nie chce mi się szukać, który z modeli jest najtańszy. Garminy generalnie są dosyć drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z lewej strony pod kierownicą w skrzynce bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie odkryłem, że aplikacja na Android o nazwie Garmin Mechanic pozwala za pomocą bluetooth współpracować z akcesorium od Garmina http://pol.garmin.com/ecoroute/

Nieomieszkam w najbliższym czasie zakupić i przetestować ecoroute na moim Samsungu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba mieć to akcesorium - to się chyba nazywa EcoRoute HD i współpracuje z wybranymi nawigacjami Garmin. Skoro działa na telefonach z androidem - to może być niezły bajer. Pytanie ile kosztuje to akcesorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje temat - używam interfejs elm327 bluetooth + aplikację na androidzie Torque i jestem bardzo zadowolony. Całkiem niedawno dzięki niemu diagnoza co padło bo zapaleniu się kontroli check engine - trwała 30sek. Potem szybkie pytanie na forum co oznacza wyświetlany błąd i zakup sondy lambda.

A wyjście z trybu awaryjnego aut. skrzyni biegow w Cayennie telefonem - bezcenne :) (chciałbym widzieć miny mechaników którzy rozkladali ręce sugerując naprawę skrzyni...)

Zestaw polecam !

 

Edytowane przez Kopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb awaryjny często-gęsto nie bierze się z niczego :) to ,że błąd skasowałeś nic nie znaczy, trzeba obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze błąd skasowalem akurat w tym przypadku znaczy dużo - oprócz pewnej satysfakcji - wyprowadzilem z trybu awaryjnego a skrzynia działa jak powinna - to mało ?

;)

Po 2 miesiącach - ze skrzynią spokój.

Prawdopodobnie przy wcześniejszej naprawie nie odpięto akumulatora w sposób właściwy/ rozpietą nie tą kostkę/ odpalano bez jakiegoś modułu...itd itp

 

Czasami zdarzają się błache awarie, nie zawsze remont silnika czy zakup skrzyni to jedyne rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeje temat - używam interfejs elm327 bluetooth + aplikację na androidzie Torque i jestem bardzo zadowolony. Całkiem niedawno dzięki niemu diagnoza co padło bo zapaleniu się kontroli check engine - trwała 30sek. Potem szybkie pytanie na forum co oznacza wyświetlany błąd i zakup sondy lambda.

A wyjście z trybu awaryjnego aut. skrzyni biegow w Cayennie telefonem - bezcenne :) (chciałbym widzieć miny mechaników którzy rozkladali ręce sugerując naprawę skrzyni...)

Zestaw polecam !

 

też mam taki interfejs ale po kablu do laptopa. Z|akupiłem go juz dawno gdy w moim peugeot 206 z LPG pojawiały się dość czasto błędy i co jakieś 20 000 zapalała się kontrolka check engine.

Ogulnie bardzo fajna sprawa bo mozna właśnie wyczytać błędy i co niekture wykasować. 206 juz nie mam a zrobilem na niej az 239 000km w tym na LPG około 200 000 ale interfejs uzywam wlasnie do nota czy sluzbowej skody. Dobrze jest wiedzieć jaki jest błąd wowczas mechanicy nie będą nam wciskać kitu co to trzeba wymienic.

Polecam taki sposob diagnozowania swojego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Nooo, fajne. Tylko czy taka ilość informacji , zwłaszcza na bieżaco jest potrzebna ?

W końcu Nissan nawet (Notek) zabrał wskaźnik temperatury płyniu chłodniczego.

Wiem, że od nadmiaru , ponoc głowa nie boli, ale .... jednak. :shifty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik rzecz mało przydatna podczas jazdy, ale bardziej mi chodzi o prędkościomierz. W nocy jest to bardzo duże udogodnienie, nie trzeba odrywać wzroku od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...