Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera P12 1.8 16V benz./gaz - brak mocy


Gość SzabelFTN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzabelFTN

Witam !

Szukałem w innych postach ale wszystkie dotyczyły diesel'i :/

Moje autko Nissan Primera P12 1.8 16V benzyna/gaz nagle "stracił moc"

 

Co się dzieje:

 

- jadąc po równej drodze (np. autostrada) auto rozpędza się do maks 80 km/h,

- jadąc pod górkę od razu czuć spadek mocy (i zarazem prędkości), nie obchodzi się bez redukcji na niższy bieg i powolnym (ok. 40 km/h) "człapaniu" się pod górę,

- wyprzedzać nie idzie wcale (praktycznie zero przyspieszenia),

 

Wcześniej miałem awarię na autostradzie: wtedy zawiodła elektronika - brak ładowania akumulatora (padły jakieś bezpieczniki). Później przez własną głupotę dolewając olej zapomniałem zakręcić korka i żona wychlapała "trochę" oleju. Wszystko było ok do czasu gdy żona zatankowała gaz, auto zaczęło jej nagle przerywać i na gazie nie dało się jeździć (auto szarpało i przy spadaniu obrotów gasło), podobne choć nie tak intensywne objawy na benzynie. Okazało się, że to sonda lambda. Sondę wymieniłem i teraz mam te objawy, które podałem na samej górze :/

 

Byłem u mechanika podłączyć się pod komputer (o dziwo nie wykrywa żadnych błędów). Podejrzewałem uszczelkę pod głowicą, lecz to też nie to. Jedyne co jeszcze mi przyszło do głowy to katalizator.

 

Nie mam już siły na to auto

:(

 

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzabelFTN

zmierz przepływke

 

 

Przepływomierz był sprawdzany na komputerze i niby z nim jest wszytko w porządku.

Możliwe, że jest uszkodzony, a komputer nie wykrywa usterki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest uszkodzony, a komputer nie wykrywa usterki ??

 

 

przepływomierz nie zgłasza błędu jak jest jeszcze w granicach, trzeba znać wartości aby je zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mechanik, który podłączał swój komputer znał te wartości i mówił, że wszystko ok.

 

a no to OK,

podpinałeś się pod kompa od gazu?? co pokazuje jak szarpie?? jaka to instalacja gazowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzabelFTN

Problem został rozwiązany. Po tych wszystkich przejściach padł jednak katalizator. Po odłączeniu samochód "moc" odzyskał ;) Pozostało mi tylko kupić i wstawić nowy.

 

Dziękuję wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...