Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Navara 24.02.12 - Rozwalilo ja w pyl ;(


NuMeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletna mielonka, ale po takim strzale wszystko by się rozleciało. W podobny sposób mój kolega z poprzedniej firmy załatwił nowiutką navarkę, w zimę wydawało mu się, że skoro widzi plamy czarnego to już ma przyczepność więc świadomie!!! wyłączył przodek. Ujechał z kilometr, farta miał, że nie spotkał takiej ciężarówki tylko rów go przyjął, no ale remoncik został wyceniony na 45 tyś:

 

navarra%25201.JPG

 

navarra%25202.JPG

 

navarra%25204.JPG

 

Jednym słowem w swej głupocie miał farta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał strzała z boku, ciężarówka nie dość, że 20x cięższa to nie hamowała (nie było na to szans). Z każdym autem byłoby podobnie w takiej sytuacji. Pamiętać trzeba, że z ciężarówką nikt nie ma szans (jak może pamiętacie, to nawet lokomotywy mają problemy). A kierowca Navary na filmiku jakoś dziwnie jechał. Początkowo ok ale później jak zaczynał balet to zamiast odpuścić gaz to jeszcze go docisnął aż całkiem bokiem stanął, a pod górkę było więc nie trudno o to.

Edytowane przez marcin_gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ESP pozwoliło mu na dociskanie gazu??? Bardziej chyba go niosła siła bezwładności w kombinacji z kontrowaniem fajerą. Ja jak pierwszy raz wszedłem w poślizg (świadomy) i zadziałało ESP to myślałem, że mi auto się zepsuło bo nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navara nie ma ESP chyba ze to była najnowsza wersja w co wątpię.

Druga spraw czy ta Navara miała w ogóle opcje 4x4 czy czasami to nie była wersja z napędem tylko tył. w takiej sytuacji gość nie potrzebnie cisnął gaz ;(

Tak czy tak szkoda ;( Przy takiej prędkości i z takim tirem to Jumbo Jet by się rozpadł ;P

Nauka na przyszłość przy takich warunkach nie bójmy się zapinać przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilkuletniego doświadczenia wiem, że navarą nie da się jeździć w zimowych warunkach bez zapiętego przodu. Chyba, że dołożymy konkretny ładunek na pakę. Na samym tylnym napędzie właśnie, gdy są takie koleiny z błota pośniegowego navara może nas zaskoczyć na łuku albo chociażby przy wyprzedzaniu i nie trudno o tragedię. Myślę też, że nie jest to samochód dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ze to tez zależy od opon ! ja np na samym tyle jeżdżę żeby lekko podriftować i moje BRIDGESTONE BLIZZAK na śniegu zachowują się wyśmienicie naprawdę dobre zimówki ale gorzej jest na deszczu ;( tu trzeba uważać. Znajomy jeździ cały rok na tym co fabryka dala czyli Wranglery i już 2-3 razy miał bum ;) ale potrafi się kłócić ze to co fabryka dala jest dobre i on nie zmienia no cóż taki pieniacz jego życie ;)

Edytowane przez NuMeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony całoroczne czyli do wszystkiego są do... niczego. Taki patent to się może sprawdzić w klimacie angielskim nie u nas. A blizzaki to rzeczywiście super oponki na zimę, ja miałem w parchu DMZ3 - niezapomniane wrażenia. Trzymają jak "przyklejone". Dziwi mnie, że nissan w navarce nie daje ESP, bo tu jest to chyba bardziej potrzebne niż w pathu. Zwłaszcza, że w naszym dziwnym kraju do navarek przesiadło się z osobówek dużo "szefów", bo od auta i paliwa można odpisać VAT. A jak to Luk napisał nie jest to wózek dla każdego.(żasen pickup nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze od opon jest doświadczenie i wyczucie samochodu moja żona po obejżeniu tego filmiku zakazała mi jeździć do puki nie zakupię prawdziwych zimówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądra żonka :) wie co robi, niech te opony to będzie tylko 10% zwiększenia Twojego bezpieczeństwa, to zawsze o 10 więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niezła jazda nie zazdroszczę - fotel pewnie zrobił się mokry ;)

 

 

 

Koledzy pytanko odnośnie zapinania przedniego napędu: w jakich warunkach dokonujecie tego typu działanie ?? Jestem od niedawna użytkownikiem auta z napędem na tył i nie chciał bym skończyć jak gość z nawary na filmie, który zablokowano.

 

z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie się wydaje, że wielu kierowców uważa, że np Navara+ESP+TCS+ASP+EBD+CHWDP+BLIZZAK=Subaru Impreza WRC+Hołowczyc na trasie wydzielonej do ścigania. W któryms z wątków był kolega co po 120 Navarą po mieście jeździł. A żadna technika nie zastapi dośwaidczenia i rozumu :(

 

Ja zapinam 4 jeśli tylko mam podejrzenie, że jest ślisko niezaleznie czy dwa czy pół koła jedzie po śliskim, no i planuję do 2x wiecej czasu na dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

żona w barierki na zakrecie po poslizgu zaliczyla we wrzesniu + 2 oberaski po bandzie - poduchy itp postrzelaly. strat w ludziach nie bylo (jechala z 12 miesieczna corka) oprocz otarc od pasa, odcisku okularow na paszczy i zbitych kolan. Sprawdzil sie tez foteli cybexa. Córka z tyły - 0 obrazen poza lekkim wystrachem - pewnie bardziej od strzałow poduch...

post-3096-0-98821200-1353485388_thumb.jpg

post-3096-0-03830700-1354015248_thumb.jpg

Edytowane przez crensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Crensch - szkoda całkowita ??

 

Mam nadzieję , że nowy egzemplarz będzie lepszy niż poprzedni.

 

Pochwal się co kupiłeś. Ta poprzednia była z 2005 r. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ta 2005 poszla bo sie w miedzyczasie nadarzyla okazja zakupu od znajmonego 6 miesiecznej z 2008 roku z przebiegiem kolo 3k :) za maly pieniadz...tamta jezdzi do dzis i czlowiek bardzo zadowolony (nic dziwnego bo wszystko w niej wymienione bylo). ale wracajac do tematu, ta z 2008 bralem w leasing i qrde miesiac przed koncem zona jak widac skasowala. Szkoda calkowita, naprawe wycenili na 85k :) Szukalem uzywki ale albo ceny z kosmosu, albo przebieg dramatyczny albo podejrzane oferty. To po bandzie poszedlem i z odszkodowania na wplate na nowke styknelo, leasing teroretycznie 104%, utargowalem tez dosc sporo wiec jest nowka z pakietem premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...