Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] kilka pytań odnośnie modyfikacji


lestant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie chcąc pisać kilka postów chcę określić się w tym jednym.

Posiadam Nissana Sunny N14, 1.4 16V, pełny wtrysk, 1995r.

Mam kilka pytań:

 

1) chciałbym wymienić licznik na licznik z obrotomierzem, jest cały elektroniczny bez żadnych linek, przeczytałem pełno instrukcji odnośnie wymiany lecz patrząc na kable i w/g instrukcji przemieniając je boję się że mogę coś spalić. Dlatego może ktoś jest z Wrocławia bądź z okolic Wrocławia i za opłatą zrobiłby mi przekładkę licznika ?

 

2) chciałbym wstawić tarczę na tył, posiadam całe tarcze + zaciski gotowe do wstawienia lecz ostatnio przy próbie wszystko było by ok tylko okazało się że jest tam inna linka a głupi byłem bo mogłem wykręcić z poprzedniego auta zanim poszło na złom, może ktoś ma na sprzedaż te dwie linki ? i też pytanie jeżeli chodzi o wężyk do płynu w bębnach jest zupełnie inny bo w tarczach jest zakładany na śrubę jakieś są przejściówki ? albo może trzeba wymienić całe węże ?

 

3) jakiś czas temu zakupiłem sobie brewki na światła, nigdzie nie mogę znaleźć lakieru aby je pomalować, na tabliczce pisze: TJ4 G, ani na allegro ani w google nie ma nic na ten temat

 

4) czy dalej ktoś na forum wykonuje flansze na rozpórki przód/tył ? bądź całe rozpórki ? jeżeli tak byłbym zainteresowany kupnem

 

5) jeżeli chodzi o przełożenie panelu ogrzewania z p10 wszystkie przyciski dostępne w nim będą działać ? mianowicie chodzi o: nawiew na szybę, pod nogi oraz ten na wprost z kratek ?

 

6) niechcący popsułem włącznik świateł przeciwmgielnych przód i nie da go się naprawić, może ma ktoś na sprzedaż ?

 

Liczę z waszej strony na pomoc w moich problemach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Przekładałem licznik (co prawda w peugeocie ale problemy były podobne). Sporo z tym roboty - zeszło mi cały dzień i popierniczyłem jeden przewód - zamiast rezerwy paliło się coś z płynem chłodniczym ale wszystko było już skręcone i nie chciało mi się rozbierać wszystkiego od nowa. Warto było. Musisz dobrze poobrabiać kable żeby nie było przebić. Przy okazji wymień sobie podświetlenie - diodowe wygląda dużo lepiej niż orginalne (kwestia gustu).

 

Lakier kupujesz na allegro (albo gdziekolwiek) i podajesz ten nr i dorabiają Ci. Ja tak kupiłem na allegro i delikatnie się różnił ale fura ma 20 lat więc może to wina wypłowienia. Wiem że to kwestia gustu ale brewki uważam za badziewie.

 

Włącznik kupisz też na allegro (dałem za swój 20 zł). Przy okazji sprawdź czy podświetlenie działa - są tam dość nietypowe żaróweczki a często są poprzepalane. Nie musisz kupować przeciwmgielnych - możesz wziąć podgrzewanie szyby i tylko nakładkę zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymień sobie podświetlenie - diodowe wygląda dużo lepiej niż orginalne (kwestia gustu).

 

podświetlenie w nowym liczniku już całe wymienione :) tylko licznik czeka na zamontowanie.

 

 

 

 

Nie musisz kupować przeciwmgielnych - możesz wziąć podgrzewanie szyby i tylko nakładkę zmienisz.

 

nie o ten przełącznik mi chodziło, mam na myśli przeciwmgielne przód ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1) jeśli jest elektroniczny troszke przeszkód trzeba zmienić ślimak w skrzyni i wiazka jest inna .....

2)linki powinny podejść z p10 tanie i przewody ale mocowania trzeba dospawać

3 lakier tylko z mieszalni z elementem twojego symbol nic nie daje np KH2 MA 4 ODCIENIE

4)nie wiem

5)panel z n14 jest na linkach a p10 na silniczkach

6)nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podmień prędkościomierz od swojego licznika do nowych zegarów i po problemie. Licznik dalej na linkę. Reszta do poprzepinania w kostkach. gdzieś jest na forum tutorial.

2. Kup i linki i wężyki od wersji z zaciskami nie jest tragedia cenowa.

3. Odkręć klapkę wleu paliwa i daj do lakiernika gdzie dorabiają lakier w sprayu. Będziesz miał w swoim odcieniu, bo tak jak kolega ZBYL111 pisze może być kilka odcieni + naturalne odbarwienie lakieru od warunków atmosferycznych.

4 Ktoś robił poszukaj posta w tym temacie a znajdziesz wykonawcę.

5 Wszystko chodzi tylko musisz zakupić kompletny nadmuch od P10 wszystko na silniczkach.

6Dzisiaj patrzyłem na szrocie niestety nie ma takiego włącznika w przyszłą sobotę jadę na drugi szrot tam też stoi N14-ka to kukne ewentualnie poszukam jeszcze w 100nx bo chyba mają takie same. tu masz link do aukcji http://allegro.pl/nissan-sunny-2-0-96r-3d-przelacznik-przeciwmgiel-i2277341312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...