Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

" rzucanie" po drodze King Cabem po załączeniu napędów


Gość Szymon- nowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon- nowy

Witam!

Jestem nowy na tym forum choć nie młody wiekiem.

Proszę Cię o pomoc. Mam King Caba 2,5 z 1993r. Jest wszystko ok ale kiedy stojąc w miejscu załączę na asfalcie lub prostej napęd na 4 koła (na kołach są manualne sprzęgiełka, które są załączone) i ruszę to mało mi kierownicy nie wyrwie. Leci na prawo i lewo jakby się miało koła zaraz pourywać. Wymieniłem całe przednie zawieszenia na nowe, zlikwidowałem luz na przednich łożyskach ale dalej jest to samo. Sytuacja jest inna, kiedy będąc w ruchu wrzucam napęd na 4- wtedy nic się nie dzieje ale czy na pewno załączają się wtedy napędy??? Czy możesz mi pomóc? Nawet nie bardzo wiem jak poruszać się po tym forum. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo to w tym modelu nie wolno załączać 4wd w ruchu !!! może się nic nie dzieje bo nie wskakuje 4x4 :P

4h i 4l wpinasz w stój !! z 4l na 4h też w stop, a 4h możesz na 2h w trakcie jazdy,

 

może coś z mostem, a może sprzęgiełka jakimś cudem puszczają,

nie bardzo mam pomysł, ale jeżeli rzuca ci kierownicą to musi być kwestia nierównej prędkości na kołach z przodu, czyli albo nierówno jakimś cudem napędza albo coś stawia opór.

co to znaczy wszystko wymieniłeś ?

a w 2h z załączonymi sprzegiełkami coś się dzieje ? coś słychać ?

podnieś przód wrzuć reduktor na N pokręć wałem kołkami zobacz co tam ciekawego może coś się wyjaśni,

jak most będzie podejrzany to spuść olej zobacz czy nie ma tam jakiś większych kawałków żelastwa ?

 

nie mam lepszych pomysłów

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Szymon- nowy

Witam!

Miałeś rację- nie wolno załączać napędów podczas jazdy. Po drugie- Miałem różne ciśnienie w oponach i na asfalcie była to katastrofa- dobrze, że niczego nie zrąbałem. Po trzecie- przy włączonych sprzęgiełkach nic się nie dzieje, tzn. nie zgrzyta nic itd więc myślę, że wszystko tam gra.

Mam jeszcze pytanko; ten pick up jest bardzo " twardy" podczas jazdy po dziurach i terenie- jedzie się nim jak taczką- aż plecy bolą. Czy jest to wina amortyzatorów??? Czy jeżeli je wymienię to będzie bardziej "miękki"??? Mam takie na oku- nawet nie drogie- po ok. 75zł za szt. marki Tokico. Przesyłam link do ogłoszenia- poradż czy będą w ogóle pasować i czy są coś warte??? Nie mam kasy aby pakować droższe. Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.

http://moto.allegro.pl/amortyzator-tylny-nissan-king-cab-pick-up-wroclaw-i2174396351.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cięzarówka, nie isteniej pojęcie komfortu :P

spuść powietrza troche, albo wrzuc z 300kg

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wrzuc z 300kg

 

ja na pace mam dwa worki po 50kg z żwirem - sprawdza się to znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienisz to raczej będą twardsze bo mniej zużyte coś mi sie widzi, ile masz napompowany tył ? jak nic nie wieziesz to można sporo spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

to sie nie dziw

przód 2,2 tył od 1,9 ale to zależy jakie masz kapcie

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Szymon- nowy

kurd' e frans, moje papcie to 31X10, 5x 15. To takie udawacze terenowych gum; 70% szosa i 30% teren.

Ale mnie zaskoczyłes!!!!!\

Już jutro to sprawdzę.

 

Faktycznie pomogło- i to bardzo!!!

Stał się bardziej miękki. Nie jest co prawda komfort osobówki ale niebo, a ziemia z wcześniejszą jazdą.

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...