Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] brak adaptacji przepustnicy !


Gość wega67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem po czyszczeniu przepustnicy nie mogę jej ustawić ponownie, obroty stają na 2-3 tys próbowałem robić adaptację i schodzą do 1tys ale po wciśnięciu gazu, idą w górę i się przywieszają, jeszcze zauważyłem że linka jest jakby luźna ? możecie sprawdzić jak jest w silniku Almery n16 1,5 benzyna 2001 rok :(

 

strasznie się wkurzyłem, że tak się dzieje ma ktoś pomysł ?

pojechanie do mechaniora na adaptacje może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sugarray

kolego ja mialem przeboje niesamowite z obrotami i wiem juz o tym prawie wsyztko mimo ze nie jestem mechanikiem. kwestia nr1 czy przed czyszczeniem przepustnicy nie bylo tego objawu ?

2-czy z tylu przepustnicy masz wersje na dwa wtyki brazowy + siwy na dole ? Jesliu tak a cos tak czuje to zrobiles zle adaptacje lub co gorsza popsules wtyczke/sensor. taki jest objaw zawieszania sie obrotow gdy robisz adaptacje i kompletnie wyjmiesz dolna wtyczke siwa od IACV i wylaczysz silnik lub ci zgasnie w trakcie robienia adaptacji. po 10sek zapamietane jest zerowe polozenie przepustnicy i komp dodaje do 1000obecnego ktorego miales wczesniej nowe 1000obrotow z czego wychodzi ci 2000rpm jako wlasnie pozycja neturalna.

 

jesli nie uszkodziles wtyczki ani brazowej ani siwej(sprawdz wtyki czy dobrze wchodza bo te wtyczki sie ciezko zdejmuje i zaklada zobacz czy nie zasniedzialo)

 

sposob jest prosty jesli masz wszystko sprawne. odlacz akumulator na 24h(dla swietego spokoju-czesto pomaga 15min ale poczekaj dluzej) z podlaczonymi wtyczkami w swoje miejsce.

 

z podlaczonymi wtyczkami po 24h podlacz aku.przekrec stacyjke na ON na pare sek,wylacz stacyjke na min 10sek az uslyszysz taki klik.potem normalnie odpal juz auto nie dotykaj absoultnie nic ani gazu ani wtyczek. po 15min jak sie rozgrzeje nie dotykajac nic wylacz auto na 10sek az znowu uslyszysz klik. auto w tym momemcie masz w miare zaadaptowane.

 

zacznij normalnie jezdzic, przez jeden dzien moga troche falowac obroty na jalowym ,komp sie uczy.potem bedzie ok.

 

ps sam walczylem z przepustnica IACV przeplywomierzem i adaptacja 2tygodnie dzien w dzien znam to juz na pamiec mialem tez taki efekt jak twoj robiac zle adaptacje w pewnym momencie,

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...