Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gość Puchacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Puchacz

Witam

Niedawno zrobiłem prawojazdy i chciałbym kupić swoje pierwsze auto. Będzie ono jeżdżone 5 razy w tygodniu do miasta pozatym w weekendy do zabywy w lesie.

Zastanawiam sie nad:

a)Nissanem terrano II 2,4

b)Oplem fronterą B 2,2

c)Toyota rav4 I 2,0

d)Suzuki Grand Vitara 2,0

Autem będe głównie jeździł sam ewentualnie z 1 pasażerem, więc chciałbym żeby było 2/3. drzwiowe (z wyjątkiem suzuki tu wolałbym 4/5).

Silnik benzynowy dlatego, że planuje złozyć instalacje gazową.Cena do 20tyś.Zależy mi na bezawaryjności auta i w miare (jak na taki samochód) ludzkie koszty urtrzymania.

 

Pozdrawiam Michał

Edytowane przez Puchacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz wymagania

20k >> samochód używany = nie nowy >> będzie zawsze coś do zrobienia

zabawa w lesie >> będzie jeszcze więcej awarii

 

coś chyba trudno to pogodzić za ta cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Puchacz

wcale nie spodziwam sie auta idealnego, a co do zabawy w lesie nie zamierzam orać auta po polu tylko raz na jakiś czas przejechać przez polną droge i pociągnąć przyczepe z kajakiem.

Edytowane przez Puchacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nissanach silniki raczej dobre, zwłaszcza td27,

raczej solidny samochód, jak sie o niego dba to na długo wystarczy, w moim mniemaniu trzeba samemu umieć kilka rzeczy zrobić

częsci hmm no do aso na trzeźwo sie nie wchodzi po cześci, zamienniki ogólnie dostepne na rynku ale trafiaja sie jak to z zamiennikami że szkoda zakładać,

o innych sie nie wypowiem

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

wcale nie spodziwam sie auta idealnego, a co do zabawy w lesie nie zamierzam orać auta po polu tylko raz na jakiś czas przejechać przez polną droge i pociągnąć przyczepe z kajakiem.

 

Kup sobie Audi Quattro i wystarczy, na co Ci paliwożerny drogi w częściach i obsłudze kłopot w postaci terenówki, która i tak będziesz jeździł po mieście.? A6 za 20 ty będzie w super stanie doinwestowane , i w lekkim terenie jedzie jak złe.

http://www.youtube.com/watch?v=R8mjiA9b6_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Puchacz

myślałem już nad tym ale pomijając kestie faktu że to audi mi się średnio podoba to tam gdzie jeżdze potrzebyje wyższy prześwit a na allroad'a mine nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

1 Pierwszy film jak najbardziej się wyświetla, ale może niektórym za trudno jest kliknąć na komunikat "Obejrzyj w You Tube"

2 Frontera to zgnilak, a 2,2 to silnik paliwożerny i awaryjny, kłopoty z głowica itd, miałeś do czynienia z tym samochodem czy tylko tyle że kazałeś wujkowi zagazować a on teraz jest szczęśliwy?

3 Jako że twoja specjalność to P10 i asfalt, to niech tak zostanie.

 

Wracając do tematu Jak kolego nie potrzebujesz dużo miejsca , to najlepszym wyborem będzie zwykła Vitara, autko niesamowicie dzielne w terenie, znakomicie się gazuje, części jest w pytę i jest w miarę ekonomiczne jak na terenowe autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Puchacz

Do zwykłej krótkiej vitary sie poprostu nie mieszcze, a pozaty jeździłem nią i autko całkiem fajne ;)

a gówne mankamenty terrano lub rav4??

Edytowane przez Puchacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie terrano miał tylko jeden mankament - przednia zawiecha - wiecznie mi się rozjeżdżała. Ale ja robiłem do 60 tkm rocznie z czego ponad 30% w terenie więc uznałem to za normalne zużycie eksploatacyjne. Poza tym autko super, pamiętaj tylko, że utrzymanie to już nie jak w osobówce. Kolega ma RAV 4 5d pierwszej generacji i jest bardzo zadowolony. Na moje pytanie o minusach nie był w stanie nic powiedzieć. Inna koleżanka to samo - oboje uśmiechnięci i nie zamierzają zmieniać mimo, że autko leciwe i design nie ten co teraz (ja też wolę kanciate). Jeżeli jednak planujesz częściej zjechać z czarnego i jeszcze podholować łódeczkę to suzuki będzie chyba lepsze (w benzynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel 3.0 DI 2004 rok. Teraz mam patha 2,5 DCI i tęsknię za tamtym silnikiem. To nic, że rano grzechotał jak wiadro gwoździ (my na niego mówiliśmy sieczkarnia), jak się rozgrzał nie był taki zły, a ogień i chęć do pracy niesamowite. Miałem do niego założonego powerboxa który podkręcał go o 25% - bajka. Zrobił się odpowiednio elastyczny i nie trzeba było tyle wajhować. Przelatałem nim ponad 300 tkm bez żadnych problemów i sztuczek. Zmieniłem firmę i zostawiłem go w super kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za 20 tyś kupisz ładne Terrano ... szukaj z silnikiem 2.7

Wieczny samochodzik i tani w eksploatacji ... ma nawet fajne właściwości terenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...