Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] wymiary pod rozpórki


Len
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na forum Sunny totalnie mnie olano to postanowiłem napisać tutaj :)

Mam człowieka który by mi wykonał rozpórki przód i tył do mojego Sunnya. Schematy na flansze przód i tył już mam, odległości między kielichami pomierzyłem więc już prawie wszystko mam.

Koleś jest też w stanie wykonać rozpórki dolne. I tu jest prośba do was

Jest ktoś w stanie zrobić pomiary w N14 hatchback 3d żeby zrobić rozpórki dolne na przód i tył? w P11 u niego na przód to wygląda tak:

http://img19.allegro...81/2104778114_1

i tak samo bym chciał w N14. Pomoże ktoś?

Na tył też mam koncepcje, była by ona przymocowana do wachaczy poprzecznych tylnych, tylko potrzebuję pełnych wymiarów i odstępów. A także fajnie by było mieć zdjęcie podwozia z nakreślonymi (nawet w paincie) liniami z odległościami :)

ktoś chętny do pomocy?

Błagam was :)

Może ktoś by umiał wykonać również rysunki techniczne? wtedy to by było dosłownie bosko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w N-14 rezpórka dolna mija się z celem!!!! fabrycznie jest masywna belka zawieszenia która spina podłużnice a do niej przykręcone sa wahacze wiec rozpórka dolna to bez sens w tym samochodzie. przejrzyj temat o moim N-14 tam są chyba fotki mojego razwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa i o przodzie i o tyle?

No, ale nadal zostawał temat rozpórek górnych. Teraz auto stoi w warsztacie (blacharka, malowanie) i pewno po tym będę chciał coś sobie zamontować do usztywnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna oś ma zawieszenie wielowahaczowe dwa poprzeczne i jeden wzdłużny drązek po każdej stronie. drążki poprzeczne zamontowane sa do profilu zamkniętego będącego pomięczy tylnymi podłużnicami. to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie i też nie widzę powodu aby trzeba było coś poprawiać pod samochodem. proponuję zamontować rozpórki górne tył i przód bo to w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję tylko kogoś kto by mi flansze zrobił, resztę to ja już sobie dam radę :]

Tylko z tymi flanszami problem taki że albo nie ma gdzie, albo ktoś się deklaruje a później słuch o nim zagina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

potrzebuję tylko kogoś kto by mi flansze zrobił, resztę to ja już sobie dam radę :]

Tylko z tymi flanszami problem taki że albo nie ma gdzie, albo ktoś się deklaruje a później słuch o nim zagina :P

 

poszukaj ale nie na tym forum gościa o nicku foo lub foster

robi piękne rozpórki górne tył i przód

 

ogólnie temat rozpórek do n14 jest dośc ogarnięty więc nie wiem jaki jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie widzę problemu. flansze wystarczy narysować i zawieżć do firmy która wycina woda lub laserem. dużo rzeczy tak wykonuję: flansze pod kolektory wydechowe, adaptery do hamulców, płytki pod klatki bezpieczeństwa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wolisz wycinać flansze sam to widać masz dużo czasu wolnego. wycięcie flansz wodą lub laserem to parę złotych a trwa nie wiecej niż 10 min. szlifierką nie zrobisz tak idealnie a i czasu stracisz ponad godzinę... nie za bardzo rozumiem o jakim zaufaniu do firm zewnętrznych mówisz. dajesz rysunek i wucinają co chcesz i z jakiego materiału. wykonanie rozpórek górnych to banalna robota wiec skad na siłę doszukiwać sie jakiś problemów i komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogarnę pomysł na dniach" to chodziło mi o to że po świętach poszukam gdzieś w Krakowie miejsca gdzie mi to wytną

Sam w bloku tego nie wytnę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brak zaufania do firm zewnętrznych" sugerowało że dokonasz tego sam:)stąd niezrozumienie:)

 

Sorry, namieszałem :)

Zresztą skontaktowałem się z Foster'em i ustaliliśmy mniej więcej już co i jak z rozpórkami

Dzięki wielkie za pomoc i sugestie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...