Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rezerwa p12 1.9dci


Gość dygus1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dygus1982

witam mam pytanie .. ile litrow ma rezerwa w primerze p12 1.9dci ..? dzisiaj mialem komornika wiec pojechalem zatankowac przed zatankowaniem komputer pokazywal mi 12km zasiegu, po zalaniu ok 6 litrow komputer pokazuje 9 km zasiegu !!! czy p12 sie zepsula , czy stacja oszukuje, czy .. wlasnie czy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już byl ale dla informacji od zapalenia żółtej lamki rezerwy paliwa starcza na 100 km , jeżeli pali 7,5 -8 l/100 to odowiedż jest prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dygus1982

debesciaku dzieki.. a ja dla pewnosci zalalem na innej stacji i .. wszystko ok.. tamte paliwo jakiejs ch*j**ej jakosci .. ! juz tam nigdy nie zatankuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali---" po zalaniu ok 6 litrow " i jeszcze to --" a ja dla pewnosci zalalem na innej stacji i .. wszystko ok.. tamte paliwo jakiejs ch*j**ej jakosci .. ! juz tam nigdy nie zatankuje " HAHAHAHAHA jakość paliwa nie ma nic wspólnego do pokazywania ilości kilometrów do przejechania !!!!!

po za tym komputer wylicza to według średniej i po zapaleniu lampki i gdy komputer pokazuje - - (czyt. zero km) ja jade jeszcze 70 km i w baku zostaje około 2-3 litrów----sprawdzone wielokrotnie-------ale zawsze tankuję do pełna ,nigdy 6 litrów HAHAHAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankuj gdy pokazuje ci kontrolka i świeci dystrybutor bo szkoda meczyć się z układem gdy sie zapowietrzy

Jak misie świecą obie informacje to zaczynam szukać wtedy dystrybutora a tak jeżdżę bezwiednie i tak po trzech tygodniach info ojej :huh: musze zaankować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obaw -- na filtrze paliwa jest pompka i jak się paliwo skończy to w przeciwieństwie do innych aut (nie dotyczy niektórych mercedesów i volvo ) możesz sobie napełnić układ i po sprawie :whistle:----to jedna z naprawdę nielicznych zalet p12 :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psujaut a jak tam twoja maxima jaki to rok itd wstaw fotki pochwal sie troche , wizualnie podobaja mi sie te auta ale nie wiem jak z ich sprawowaniem wyglada sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce wyczytałem że żółta lampka od rezerwy zapala się od ~9.6l pozostałych w baku, natomiast u mnie jest tak że faktycznie zapala się kontrolka w okolicy 9l natomiast komp pokazuje że paliwa zostało na ~20km, potem od połowy rezerwy pokazuje --- i tak jeżdżę aż wskazówka spadnie poniżej czerwonego pola :devil:, bo tak wychodzi z litrażowania :P, tak jest u mnie nie wiem czy to tak ma być czy mam coś źle skalibrowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez żyd włącza się jako 1 wtedy mam do przejechania jakies niby 23km a przejezdzam jakies 40-50 , pozniej info z dystrybutorem na kompie :) i niby 0km wtedy jeszcze 30 sobie pyknę jeśli muszę i zalewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez żyd włącza się jako 1 wtedy mam do przejechania jakies niby 23km a przejezdzam jakies 40-50 , pozniej info z dystrybutorem na kompie :) i niby 0km wtedy jeszcze 30 sobie pyknę jeśli muszę i zalewam

No czyli chyba dobrze, bo mam podobnie jak TY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAXIMY już niestety nie mam :( ( i to nie ten dział aby się nią chwalić poszperaj w "MAXIMA" tam powinny być moje fotki)--a co rezerwy to wygląda, że wszyscy mamy jednakowo :punk: i po zapaleniu rezerwy i pokazaniu przez komputer "_ _" można jechać nawet do 70 km bez większego stresu :shifty: .

Edytowane przez psujaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...