Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z automatyczną skrzynią biegów w Żuku


Gość Żukowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żukowa

Witam serdecznie,

Na wstępie przepraszam, jesli temat zamieszczam nie tu i tak, jak potrzeba. Jeśli ktoś ze szczęsliwych posiadaczy Juka ma go w automacie, lub ma wiedzę, czy tez podejrzenie co to może być, bardzo proszę o wsparcie i zgóry przepraszam za babski opis. Otóż JUka zakupiłam w grudniu, przebieg niecałe 4 tys. We wtorek popołudniem po raz pierwszy usłyszałam coś niepokojącego, otoż, w trakcie wciskania pedału hamulca na pozycji "P", aby zmienić bieg słychać charakterystyczny trzask- dokładnie w chwili naciskania hamulca :( . Do tej pory nic takiego absolutnie nie miało miejsca. Wczoraj odstawiłam auto do salonu/serwisu, dzis właśnie otrzymalam informację, że nie znajdują błędu...

Ale to wyraźnie jest coś, co nie jest naturalne. Wszystkie moje poprzednie auta - również w automacie nigdy nie wydawały takiego dźwięku...

 

Bardzo proszę o informację...

 

pozdrawiam szanownych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By rozwiać Koleżnki wątpliwości pobiegłem do garażu by sprawdzić ten problem. Otóż przy wciskaniu hamulca w pozycji P słychać delikatne trzaski , które wg mnie są naturalnym dźwiękiem pracujących mechanizmów hamulca i nie ma co sobie zawracać tym głowy. Pracę skrzyni poruszaliśmy w wątku : problemy i usterki str 2.

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Żukowa

Kurcze...widzę, ze Kolega z Pomorza - troszkę jednak daleko, aby porównać, lecz....:

1. Dlaczego nie było tego od początku

2. Mimo wszystko nie nazwałabym tego "delikatnym" trzaskiem

3. Dlaczego w poprzednich 3 autach w automacie nie spotkałam się nigdy z czyms takim

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Murano przy wciśnięciu pedału hamulca stojąc na "P" słychać trzask pod lewarkiem lub jak kto woli wybierakiem , jest zwolnienie blokady położenia wybieraka. Takie zabezpieczenie, żeby nie dało się przełączyć z "P" bez hamulca. Może JUKE to też dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...