Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony 205/60/15 91v do premiery p12 1.6 cc


Gość Krystianek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do P12 producent zaleca 16 i 17 cali, oczywiście możesz wsadzić 18, 19, 20 i mniejsze 15 (jak się zmieszczą).

co do 15" to mogą tobie obcierać o zacisk (felga nie moze miec odważników wyważajacych od wewnątrz)

 

Pamietaj ze 205/65/15 to już duży balon, auto na zakretach bedzie bardziej przechylało sie na boki i wizualnie też straci ale zalezy kto co lubi.

Ja osobiście bym nie zmieniał na mniejsze jesli producent nie zaleca

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(felga nie moze miec odważników wyważajacych od wewnątrz)" hmm nawet 16 i 17 alu ?? ponoc prawidlowo wywarzane felgi sa tylko od wewnatrz, tak mi mowiono w tym roku moze porobię foty i wstawie no i mi nic nie obciera chyba ze zle rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 15" felgi zalożone na zime?

Jeśli chodzi o wyważanie to mialem na mysli 15", przy stalowych masz odważniki na krawędziach felgi (tutaj nie bedzie nic obcierało)

ale przy aluminiowych 15" mogą obcierać odważniki bo sa przyklejane od wewnatrz na taśmie samoprzlepnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi stalowe nissana 15" powinny pasować, gorzej z innymi (w zależnosci od osadzenia ET) generalnie, zeby byc pewnym w 100% trzeba zalożyć na koło i sprawdzić kręcac czy nic nie opciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz miał mniejsze kółka i bedziesz wolniej jeździł a na zegarze już dawno ci pokaże zamknietą szafe (podobno) ważne czy felga mieści sie na około zacisku zgodnie z ww postami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do wymiaru 205/60/16 koło z oponą 205/60/15 będzie miało mniejszą średnicę o 25,4 mm

co do róznicy prędkości to przy prędkości 100km/h na kołach 205/60/16 na 15% będzie to 95,95 km/h a przy 150km/h - 143,92 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 na zimę w P12 opony przód 195/65 tył 205/60 15. Na moich felgach wyważenie nie ociera.

tak to wygląda

post-16757-0-54373900-1331859704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zimowe laczki sa seryjne natomiast na lato mam 215/60.16 i mniej wozi po koleinach i nie wale tak belką po cichych policjantach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...