Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podłączenie subwoofera w wersji Acenta


Gość martinello2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinello2

Czy ktos wie, czy w wersji QQ Acenta w bagazniku jest wiązka do podłaczenia subwoofera ? Gdzie ewentualnie szukać tej wiązki bo w pobliżu koła zapasowego są po obu stronach widoczne fragmenty podwiązanych przewodów . Czy ktoś z posiadaczy wersji z systemem Bose może mi odpowiedzieć gdzie dokładnie idzie kabel od subwoofera ? I jeszcze jedno pytanie- czy ten subwoofer jest aktywny? to zn. czy ma juz w sobie wbudowany wzmacnaicz czy jest on osobno ? Jeśli wzmacnaicz jest wbudowany w subwoofer to znaczyłoby ,że w wiązce jest też napięcie zasilające sub +12 v .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozimowych porządków w aucie:

Przewód zasilający głośnik w kole zapasowym w oplocie materiałowym wchodzi w wzmocnienie poprzeczne , a następnie po wyjściu ze wzmocnenia prowadzony jest w głównym oplocie przewodów wzdłuż lewego progu. Dalej nie wiem , ale musi dojść do wzmacniacza pod siedzeniem pasażera.

dodaję kilka zdjęć,

post-27478-0-89202700-1331649807_thumb.jpg

 

post-27478-0-21281200-1331649846_thumb.jpg

 

post-27478-0-42166800-1331649866_thumb.jpg

 

post-27478-0-42964600-1331649883_thumb.jpg

 

J.

Edytowane przez JACEK1952
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinello2

Przy okazji pozimowych porządków w aucie:

Przewód zasilający głośnik w kole zapasowym w oplocie materiałowym wchodzi w wzmocnienie poprzeczne , a następnie po wyjściu ze wzmocnenia prowadzony jest w głównym oplocie przewodów wzdłuż lewego progu. Dalej nie wiem , ale musi dojść do wzmacniacza pod siedzeniem pasażera.

dodaję kilka zdjęć,

post-27478-0-89202700-1331649807_thumb.jpg

 

post-27478-0-21281200-1331649846_thumb.jpg

 

post-27478-0-42166800-1331649866_thumb.jpg

 

post-27478-0-42964600-1331649883_thumb.jpg

 

J.

dzieki wielkie za zdjecia!!!!! Niestety u mnie taki kabel w oplocie jest po prawej stronie od koła zapasowego u CIebie widzę że z lewej. Więc obawiam sie że, w wersji acenta jednak nie ma tego wyprowadzenia na subwoofer :( a kabel w oplocie słuzy do czegoś innego. Rozumiem że subwoofer jest pasywny a wzmacniacz do niego( fabryczny w Teknie) jest pod siedzeniem kierowcy ? Mam jeszcze pytanie jak brzmi taki subwoofer i jakim cudem dzwięk przechodzi do kabiny , skoro sam głośnik przykrywa gruba wykładzina w bagażniku a do tego jeszcze sam bagażnik jest odseparowany od kabiny poprzez półkę i oparcie tylnej kanapy. Muszę chyba iśćdo salonu i sobie posłuchać ale nie spodzewam się cudów raczej. ... Edytowane przez martinello2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za zdjecia!!!!! Niestety u mnie taki kabel w oplocie jest po prawej stronie od koła zapasowego u CIebie widzę że z lewej. Więc obawiam sie że, w wersji acenta jednak nie ma tego wyprowadzenia na subwoofer :( a kabel w oplocie słuzy do czegoś innego. Rozumiem że subwoofer jest pasywny a wzmacniacz do niego( fabryczny w Teknie) jest pod siedzeniem kierowcy ? Mam jeszcze pytanie jak brzmi taki subwoofer i jakim cudem dzwięk przechodzi do kabiny , skoro sam głośnik przykrywa gruba wykładzina w bagażniku a do tego jeszcze sam bagażnik jest odseparowany od kabiny poprzez półkę i oparcie tylnej kanapy. Muszę chyba iśćdo salonu i sobie posłuchać ale nie spodzewam się cudów raczej. ...

Subwoofer przenosi drgania akustyczne przez całą strukturę pojazdu ,oczywiście ,gdy jest głosno ustawiony,ale ja słucham muzyki raczej cicho/wsłuchuję się w dżwięki jadącego pojazdu/.Nie zajmuje też cennego miejsca w bagażniku!

Dodatkowo mam wygłuszoną komorę bagażnika i podłogę pod tylną kanapą filcem z wykładziny mieszkaniowej - mniej słychać tylne opony.

Ktoś na forum już opisywał zasadę działania subwoofera, lecz nie mogę tego teraz odszukać.

Natomiast system BOSE to także , a może głównie 6 głośników w kabinie / dużo lepsze od standardowych/ i te grają super. Można stwierdzić czy dany utwór "leci" z MP3 , czy z płyty CD / lepsze wrażenie dzwiekowe/.

Muzykę z subwoofera wykorzystuję natomiast np. przy otwartym bagażniku na imprezkach na świeżym powietrzu. Można dać "czadu"- oczywiście trzeba pamietać o możliwości rozładowania akumulatora!

Reasumując ja jestem bardzo zadowolony z tego systemu nagłaśniającego - miałem już kilkanaście samochodów od nowości wyposażonych w różne systemy nagłaśniające , ale ten zdecydowanie najlepszy.

QQ SYSTEM BOSE.pdf

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinello2

Jacku , bardzo dziękuję za te cenne informacje. Mam jeszcze jedno pytanie: czy wzmacniacz ktory jest pod siedzeniem pasażera napędza tylko subwoofer czy też głośniki drzwiowe? Zauwazylem u siebie ze pod siedzeniem są jakies kostki niepodłączone do niczego, więc może właśnie to wyprowadzenie na wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku , bardzo dziękuję za te cenne informacje. Mam jeszcze jedno pytanie: czy wzmacniacz ktory jest pod siedzeniem pasażera napędza tylko subwoofer czy też głośniki drzwiowe? Zauwazylem u siebie ze pod siedzeniem są jakies kostki niepodłączone do niczego, więc może właśnie to wyprowadzenie na wzmacniacz?

do wzmacniacza dochodzą dwa wielożyłowe/ wielokolorowe/ przewody w oplocie materiałowym zakończone kostkami.

O szczegółach połączeń nie wiem - potrzebny schemat .

Zrobiłem kilka zdjęć, ale tam jest trudny dostęp.

Pozdrawiam

Jacek

post-27478-0-99564500-1331831334_thumb.jpg

post-27478-0-88981100-1331831352_thumb.jpg

post-27478-0-78494300-1331831370_thumb.jpg

post-27478-0-28757000-1331831390_thumb.jpg

post-27478-0-07291600-1331831409_thumb.jpg

post-27478-0-20873800-1331831425_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinello2

do wzmacniacza dochodzą dwa wielożyłowe/ wielokolorowe/ przewody w oplocie materiałowym zakończone kostkami.

O szczegółach połączeń nie wiem - potrzebny schemat .

Zrobiłem kilka zdjęć, ale tam jest trudny dostęp.

Pozdrawiam

Jacek

Jestem w szoku ze zadałeś sobie tyle trudu żeby zrobić te fotki!!!!! Bardzo dziękuję w imieniu swoim jak i zapewne innych forumowiczów , którzy zainteresowali się tematem dokupienia suba do acenty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku ze zadałeś sobie tyle trudu żeby zrobić te fotki!!!!! Bardzo dziękuję w imieniu swoim jak i zapewne innych forumowiczów , którzy zainteresowali się tematem dokupienia suba do acenty .

Nie ma sprawy. Do garażu chodzę w kapciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Chyba podejmuję się tematu dołożenia BOSE do wersji I-way. Poniżej zamieszczam zdjęcie zestawu, które znalazłem kiedyś na aukcji. O efektach pracy będę pisał w temacie "Subwoofer BOSE - jak podłączyć?" Link do tematu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61804-subwoofer-bose-jak-podlaczyc/?hl=bose

 

 post-95734-0-25909200-1475576971_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...