Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kat wyprzedzenia zaplonu 2.4 12v


Gość quadro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma ktos informacje na temat prawidłowego kata wyprzedzenia zaplonu w 2.4 12v ? Wartosci i jak to wizualnie sie ma patrzac na sam aparat. Dodam, ze ja mam maxymalnie wychylony aparat w strone chlodnicy i tak sie zastanawiam czy to jest dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak gazujesz go na maxa to nie wali czasem w dolot??? masz na gazie czy nie??? bo to jest bardzo ważne, jeśli jeździsz na gazie to musisz mieć trochę wcześniejszy zapłon. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w golfie miałem BRC I-ej gen. (gaźnik) i faktycznie: zapłon zawsze ustawiałem wcześniej, po prostu tak było lepiej, fakt palił 1-2 litry więcej niż benz. ale miał kopa a zimą żadnych problemów, w sumie to przez 8 lat zatankowałem łącznie może jeden zbiornik benzyny, naprawdę, i żadne zawory nie były popalone ; no ale to był 81 rocznik i MADE IN GERMANY, " to se ne wrati"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam z gazem auto. Zapłon regulowałem ręcznie obserwujac obroty silnika. Teraz aparat zaplonowy jest w skrajnej pozycji i ma najwieksze obroty na jalowym (800 obrotów). Czasem jadac z gorki na biegu slychac jak "strzela" w wydech. Jak Wy macie w swoich autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...