Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12]Rzęźi podczas ruszania pomalu w lewo lub w prawo


marcopolo2010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jest taka sprawa ze czasem przy ruszaniu po malu do przodu do tyłu przy skreconych kołach rzeźi coś. Maglownica byla regenerowna cala wiec odpada wiec nie wiem co gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś stan płynu do wspomagania w zbiorniczku ? mi rzeziło jak miałem niski poziom wlasnie przy skrecaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chrupie przy skręcaniu a to by były przeguby do wymiany , tylko znależc który a jak rzęzi to jest powietrze w układzie wspomagania czyli jest nieszczelność lub za mały poziom płynu,

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj zanim weźmiesz się za układ przeniesienia napedu.

jesli nie możesz sam to daj na serwis na prostowanie belki pod sankami 80pln - mówią, ze nie robią tego ale jak powiesz , że juz ci robili to zrobią bez problemu

a dlaczego

jak masz możliwośc kanału to

nasadowa 16 i wielka laga odkrecasz belkę pod sankami po dwie śruby sanki i po dwie śruby od wachacza (8) jesli masz pneumata to po zluzowaniu bedzie szybciej

jak zdejmiesz ten zamkniety profil bierzesz wielkiego mela 5-7 kilo kładziesz na płasko

podpierasz boki

srodek wisi na srodku decha lub inny amortyzator rozłożenia nacisku

i dajesz pare młotów

przykrecasz anoligicznie

musisz koniecznie pojechac potem na zbieżność (70 pln) bo rozkrecałeś wachacze

obejżyj przy okazji poduszke silnika bo to ona jest przyczyną własnie tego tarcia o tą belkę

Ja mam dwie takie belki i wymiana zajmuje mi 15min a potem kiedyś tam przy okazji daje jej pare młotów

Pzryczyna tego tarcia to kamienie i inne najazdy pomiedzy koła cokolwiek nawet jak zawisniesz w błotku na niej to po wykopaniu będzie słychać charakterystyczny rumor prz ruszaniu i ostrym dodawaniu gazu

jeśli to nie pomoże to czas jak podał VOYAGR wziąc sie za przeguby

ps

tak mam w 1,9 nie wiem czy takie samo jest rozwiązanie zawieszenia silnika w 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze płynu nie było max troche po nizej ale wczoraj dolalem do max i dzis nic nie rzeźi. nie wiem dlaczego plyn gdzies jak by delikatnie uciekł jak nic nie widze zeby ciekło? A Płynu do wspomagania zawsze ma byc max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, inaczej dostają się pęcherzyki powietrza do układu i jak dotrą do pompy to słychać rzężenie, zawsze na skręconych kołach, jak jest powietrze to płyn będzie spieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze płynu nie było max troche po nizej ale wczoraj dolalem do max i dzis nic nie rzeźi. nie wiem dlaczego plyn gdzies jak by delikatnie uciekł jak nic nie widze zeby ciekło? A Płynu do wspomagania zawsze ma byc max?

Lepiej przy górnej kresce max niż przy dolnej minimum,

Płyn może ubywać poprzez pompę wspomagania, sprawdź ją czy się nie poci oraz podjedz do zakładu gdzie regenerowałeś magłownice na kontrole czy wszystko z nią ok.

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrecisz kołami na max w prawo poświecisz sobie latarką to będzie widac maglownice czy się poci

Nie zawsze bedzie siuwaź na ziemi spora częśc wleci w belke pod nią lb zatrzyma się w dywankie na wygłuszeniu dolnym silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkrecałem zawieszenie to wyciekło mi z belki kilka niezłych ml czerwonego siuwaxu a pod autem było sucho i strasznie ciężka było osłona dolna silnika dywanik był nieźle nasiąknięty

Wytrzepałem wiadro błota trochę ściekło i zrobiło się lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...