Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Nie działa prawa strona świateł


EKG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym, że nie świecą mi światła z prawej strony, halogen, pozycja i długie, resetuje mi się też radio. Ostatnio też zauważyłem, że jak zamknę drzwi to resetuje mi się zegarek w obrotomierzu, albo w ogóle wyłącza się. Wie ktoś może gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stawiam na wypaloną kostkę i wyłącznik pod kierownicą.Rozbierz osłone i poruszj kostką jak zaskoczy to masz jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stawiam na wypaloną kostkę i wyłącznik pod kierownicą.Rozbierz osłone i poruszj kostką jak zaskoczy to masz jasność.

Masz na myśli przekaźnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie miał na myśli kostkę - czyli złączkę-złączki, oraz jak pisał, wyłącznik przy kierownicy. Halogeny, mijania, jak i długie - to każde mają inny przekaźnik. Jednak jeśli wsadzałeś zarówki przewatowane, to mogły stopić przełącznik świateł.

Objawy które opisujesz, to nie może być jedna rzecz, bo co mają drzwi do radia, lub obrotomierza lub świateł. Chyba że nie styka Ci coś w puszcze bezpieczników wewnątrz samochodu. Tam też chyba są przekaźniki za bezpiecznikami lub obok. Może jest coś luźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie i dziękuję za pomoc. Wymieniłem złączki i żarówki i wszystko działa. Radio podłączyłem bezpośrednio do akumulatora. Został jeszcze tylko ten zegarek w obrotomierzu.

 

Zegarek w obrotomierzu też już działa, powodem był spalony bezpiecznik, a ja rozprułem pół auta w poszukiwaniu przyczyny :D Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...