Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Listwy boczne - usuwanie taśmy klejącej


Gość kargul.x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kargul.x

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale bardziej odpowiedniego nie znalazłem

 

Czy ktoś zna sposób na usunięcie resztek taśmy dwustronnej piankowej z listwy bocznej? Raz juz cały dzień mechanicznymi metodam ito robiłem. Przy okazji poniszczyłem listwę bo jest z miękkiego plastiku. W listwie jest wgłębienie na taśmę, więc płasko przyłożony nóż nie zetnie jej resztek. Dłutem próbowałem wzdłuż ale wcina się non stop w miękki plastik. Wszelkie rozpuszczalniki niezbyt chętnie chcą wpływać między listwę a taśmę a sama taśma nie jest nasiąkliwa (chyba że nie próbowałem odpowiedniego rozpuszczalnika).

 

Czy jest coś o czym nie wiem a może ułatwić życie?

Mam nadzieję że to wiedzy mi brakuje a nie cierpliwości do tej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taki specjalny preparat w spreyu do usuwania resztek uszczelek z silnika.

Jak psikniesz to powstaje aktywna piana na powierzchni. Nie rozpuszcza lakieru (zdejmowałem napisy z tylnej klapy) I po kilku sekundach spokojnie usuwasz wszystie resztki kleju z taśma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość wojt_mk..

Ja robiłem takim środkiem "odtłuszczacz silikonu" stosuje się go do odtłuszczania karoserii przed lakierowaniem samochodu, kosztuje ok 12 zł za litrową puszkę, dostaniesz w każdym sklepie z lakierami samochodowymi, nie rozpuszcza lakieru, jak dobrze nasączysz taśmę to ładnie schodzi ja robiłem szmatką i tępą szpachelką. A do przyklejenia listew najlepszy jest klej do szkła i akwariów (cena ok 17,18zł) dostaniesz w nomi, brico itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak był stosowany w medycynie eter elegancko wszystko usuwał bez szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do usuwania taśmy dwustronnej na allegro

 

http://moto.allegro.pl/3m-krazek-do-usuwania-tasmy-dwustronnej-07498-7498-i2300870134.html

 

Może podjechać do warsztatu i za nie wielka opłata czy na piwo wyczyszczą ta taśme.Bez uszkodzenia lakieru. Bo faktycznie trzyma i ciężko ja ściągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...