Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

niedziałający pilot CZ


Prisienka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przestał mi działać kluczyk. nie moge zamknac ani otworzyć auta. bateria zalozona nowa, wcześniej bywalo ze musiałam kilka razy wciskać by zaskoczył CZ ale dzisiaj przestał działać całkowicie...

 

nie mam zapasowego klucza, malo tego nie moge zamknąć auta kluczykiem (wchodzi do polowy zamka)

 

czy taki problem juz mieliscie ? czy trzeba wymienić całego pilota czy tylko "wnetrze" ?

 

jak pytałam o dorobienie klucza to zawolali 500zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie mam zapasowego klucza, malo tego nie moge zamknąć auta kluczykiem (wchodzi do polowy zamka)

 

czy taki problem juz mieliscie ? czy trzeba wymienić całego pilota czy tylko "wnetrze" ?

 

Zmień mikroprzełączniki, na allegro do kupienia za grosze, daj pilota do pierwszegoo lepszego naprawa RTV to wlotują tobie je,

jak masz nowe baterie to po calej operacji bedziesz musiala zaprogramować pilota - opisane jest na forum jak się programuje

 

co do zamka to kup WD 40 i popsikaj, tj popsikaj wsadz kluczyk, wyjmij kluczyk, popsikaj znowu, sadz kluczyk i tak parę razy .... i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wina może leżeć w mechaniźmie drzwi ? Jak zamknę auto od środka i otworze drzwi to jest "hałas" jakby zwarcie było ( prawe drzwi od pasażera )

 

a czy wina może leżeć w mechaniźmie drzwi ? Jak zamknę auto od środka i otworze drzwi to jest "hałas" jakby zwarcie było ( prawe drzwi od pasażera )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy drzwiowe mają to do siebie że uszkadzają się zębatki ( element nienaprawialny - tylko wymienialny) i stąd ten hałas, ja mam to w tylnych prawych, przynajmniej słychać kiedy odblokowują się drzwi , jak przestanie działać to się wymieni, na razie tym się koleżanko nie przejmuj , w zamki jak kolega napisał WD40 lub olejek w aerozolu, to skutek mycia pianą na myjkach i brak konserwacji olejkiem ( kto smaruje ten jedzie ). U mnie po wymianie mikro przełączników nic nie programowałem , chyba że magik od dorabiania kluczy to zrobił , przy odbiorze kluczyków nic nie mówił to czort go tam wie ale pilot działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa voyager1956'a, po wlutowaniu nowych mikroprzełączników (postaraj się o plastik a nie gumki) pilot działa bez konieczności programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypłukaniu zamka WD40 trzeba go nasmalcować WD40 wypłucze i nic tłustego nie zostawi.

Jak pisął Voyager - Oliwka lub nafta w zamek i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 tez jest tłusty nie tak jak oliwka ale jest

psiknij sobie na palce to sam poczujesz ze jest tłustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a i owszem jest tłusty tylko nic z tego tłuszczu nie pozostaje. Nie jest smarny to jest oddrdzewiacz.

Smarowanie łańcucha roweru WD40 powoduje, że charakterystycznie łańcuch trzeszczy.

Generalnie wiadomo jak posmarujesz tak pojedziesz :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...