Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zachodzące chromowe elementy w QQ


Gość klaudia19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klaudia19

Witam!!!

Mam pewien problem a mianowice jakieś 3 miesiące temu zauważyłam że chromowe elementy w moim niespełna rocznym QQ zaczęły zachodzić i matowieć, początkowo sądziłam że jest to spowodowane zimą i niskimi temperaturami jednak z czasem gdy zaczęło robić się cieplej problem ten narastał. Na obecna chwilę elementy prawie zerdzewiały i wyglądaj okropnie. Nie bardzo wiem co mam z tym problemem zrobić. Czy ktoś z forum spotkał się z tym problemem? Będę wdzięczna za odpowiedz, z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to fabryczne wyposażenie samochodu lub oryginalne akcesoria to śmiało jazda do dealera i składaj reklamacje - nie powinno być najmniejszego problemu z uznaniem naprawy(wymiany) gwarancyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewien problem a mianowice jakieś 3 miesiące temu zauważyłam że chromowe elementy w moim niespełna rocznym QQ zaczęły zachodzić i matowieć,

 

Jakie to elementy jesli można zapytać bo fabrycznych chromowań na zewnatrz to QQ ma niewiele? Chyba że przy zakupie zamówiłeć coś dodatkowego. Moje "chromy" (progi i listwa na próg bagaznika) dostały jakichś dziwnych plam. Były montowane w salonie więc jeszcze spróbuje jakis dostepny srodek i jak nie doczysci to do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia19

Wszystkie chromowe elementy w moim QQ są oryginalne. Wiem że fabrycznych chromowań QQ ma mało ale jak zamawiałam samochód to wzięłam sobie więcej elementów. Mój QQ ma chromowe lusterka, obwódki lamp przeciwmgielnych, 2 chromowe listwy z tyłu( bagażnik ) no i progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chromowany element atrapy chłodnicy i znaczek nissana pomarszczyły się i wylazły bąble. Jestem umówiony na wymianę na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chromowe elementy w moim QQ są oryginalne. Wiem że fabrycznych chromowań QQ ma mało ale jak zamawiałam samochód to wzięłam sobie więcej elementów. Mój QQ ma chromowe lusterka, obwódki lamp przeciwmgielnych, 2 chromowe listwy z tyłu( bagażnik ) no i progi.

 

Trudno to nazwac oryginałami bo montuja to w serwisie a nie na tasmie, ale masz podstawe do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ tak samo bąble i rdza na listwach ,byłem na rocznym przeglądzie zgłosiłem i czekam na części (listwy drzwi oraz obwódki lamp przeciwmgłowych) jak dostarczą mają je wymienić w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to oryginalne elementy chromowane wykonane są z tworzywa ABS, więc nie za bardzo rozumiem problemu "rdzewienia". Sam takie posiadam i jak na razie nic z tym się nie dzieje. No chyba, że w serwisie mają "inne" oryginały. Jeśli zaś chodzi o ich matowienie, to rzeczywiście zauważyłem coś takiego, ale przy umyciu, glinkowaniu i nawoskowaniu auta problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia19

To masz szczęście że nic takiego Ci się jeszcze nie dzieje. Jednak coś w tym musi być skoro uznali mi w serwisie reklamację, i jak by nie było problem ten nie dotyczy tylko mnie ale też innych właścicieli QQ. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście pewni, że te elementy są rzeczywiście chromowane, a nie pokryte folią, która ma ten chrom imitować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście pewni, że te elementy są rzeczywiście chromowane, a nie pokryte folią, która ma ten chrom imitować?

 

Jesli są "bąble" to zapewne elementy są foliowane. Poza tym wiekszość (poza listwami bagażnika i nakładkami na progi to malowany plastik (na Allegro tez sprzedaja to badziewie) więc nawet nie można potraktować tych elementów środkami czyszczacymi do chromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli są "bąble" to zapewne elementy są foliowane. Poza tym wiekszość (poza listwami bagażnika i nakładkami na progi to malowany plastik (na Allegro tez sprzedaja to badziewie) więc nawet nie można potraktować tych elementów środkami czyszczacymi do chromu.

Nakładki na halogeny czy na lusterka to ABS chromowany-sól i warunki atmosferyczne w okresie zimowym daje im rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...