Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi do primerki p12 z jakiego auta podpisują


Gość Krystianek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

felgi nie pasuja

w BMW masz rozstaw 5x120

w Nissanie 5x114,3

 

zaszerokie kapcie do silnika 1.6, szukaj max 215 lub 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz obstalować dystanse, zeby laczki Ci w otwory sie pomiesciły, i przy skręcie nie tarły o wszystko.

Jesli masz to kółko dostepne to zdejmij swoje i przymerz do dziury te laczki. Jak miesci siepod błotnik to kombinuj jak nie to chyba za dużo kombinowania z przerubkami blacharskimi.

Podstawa to usztywnic zawieszenie tak, żeby skok koła był 2cm to i 250 bedzie się kreciła.

Ale cos za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z otworem centralnym i ET, ale taki kapec w aucie z silnikiem 1.6 ??????? ja mialem w 1.8 kapcie 225/45/17 i juz czulem przy 4 osobach ze opory toczenia sa duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymanie w łuku jest ale najpierw trzeba się rozpędzić :) a na takich kapciach to troche ciezko :)

 

ja bede sie kulac niebawem na szerokim kapciu wkleje foty :) jak zmienie

 

Jakie kapcie zakładasz? Pochwal się :) Ja już śmigam od 3 tygodni na letnich przód 205/50/17 tył 215/50/17

a wygląda jak poniżej:

post-4391-0-27288700-1332840707_thumb.jpg

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystianek

Mam małe pytanko zmieniał ktoś uszczelke pod miska w primerce p12 1.6 bo cieknie mi z pod miski ale zaczęłam brać się za wymianę uszczelki ale masakra do jednej śruby niema dojścia belka przeszkadza która trzyma silnik od spodu na łapach a zabardzo niechcem jej otkrecac bo boje się ze puzniej jej nie skrece

 

Nie dość ze osłony idą od spodu to jeszcze belke ktoś wsadzić pod miskę jeszcze z tej strony gdzie jest mało miejsca porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam 225/50/17 lub 215/50/17 obie sa na felgi 7,5 ja mam 8" lecz powinny wejsc bez problemu :) jednak 225/45/17 odpuszcze bo sa dla mnie za niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystianek - podjedź najlepiej do sklepu który zajmuje się nowymi felgami aluminiowymi. On w katalogu sprawdzi Ci jakie powinny być wymiary -16; 17; 18;. A najważniejsze to poda Ci rozstaw śrub oraz otwór centrujacy. Wtedy wiesz czego naprawdę szukać i rozwiąże wszelkie Twoje wątpliwości. Potem wystarczy tylko all... wpiszesz numery i Ci znajdzie. Nastepnie tylko wybór co do wyglądu, gustu i ceny.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystianek - podjedź najlepiej do sklepu który zajmuje się nowymi felgami aluminiowymi. On w katalogu sprawdzi Ci jakie powinny być wymiary -16; 17; 18;. A najważniejsze to poda Ci rozstaw śrub oraz otwór centrujacy. Wtedy wiesz czego naprawdę szukać i rozwiąże wszelkie Twoje wątpliwości. Potem wystarczy tylko all... wpiszesz numery i Ci znajdzie. Nastepnie tylko wybór co do wyglądu, gustu i ceny.

 

temat juz dyskutowany wystarczy poszukac na forum.

 

kolega Krystianek ma fele 17 o szerokosci 8" które pasują do P12 dyskusja toczy sie nt. rozmiaru opon, bo rozne pasują i na róznych mozna jezdzic

 

ja sam miałem na oryginalnych 17 (szerokosc 7") opony 205/50/17, 215/50/17, 225/45/17 i 225/50/17

 

a beda lepsze ? :)

w porownaniu do 215/50/17 225//55/17 bedzie wiekszy balon, co do wyglądu to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar pomyliłeś mnie z krystiankiem :]

primera 5x 114,3 et - chyba 40 szerokość felgi 7"\

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadałem Krystiankowi jak najszybciej dowiedzieć się i to na 100%, co do doboru felg - gdyż taki jest temat przewodni.

 

......cyt..".kolega Krystianek ma fele 17 o szerokosci 8" które pasują do P12 dyskusja toczy sie nt. rozmiaru opon, bo rozne pasują i na róznych mozna jezdzic"........

 

Na temat opon jest całkowicie inny dział Panowie. I tam już dużo opisano, jak i doradzano..

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar pomyliłeś mnie z krystiankiem :]

primera 5x 114,3 et - chyba 40 szerokość felgi 7"\

 

sorrki :)

 

Podpowiadałem Krystiankowi jak najszybciej dowiedzieć się i to na 100%, co do doboru felg - gdyż taki jest temat przewodni.

 

......cyt..".kolega Krystianek ma fele 17 o szerokosci 8" które pasują do P12 dyskusja toczy sie nt. rozmiaru opon, bo rozne pasują i na róznych mozna jezdzic"........

 

Na temat opon jest całkowicie inny dział Panowie. I tam już dużo opisano, jak i doradzano..

generalnie żadna rada z twojej strony odesłanie kolegi do najbliższego serwisu z felgami, po to jest forum zeby pomagać sobie i dyskutować

 

primera 5x 114,3 et - chyba 40 szerokość felgi 7"\

na tych felgach 215 i 225/50/17 dobrze wygladają i są dobrym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli doradzasz koledze, to wspomnij i przypomnij również, że co niektóre P12, są bardzo miękkie i na drodze wręcz bardzo "pływają" /bardzo dużo pisaliście na ten temat/ na fabrycznych rozmiarach opon, a jeśli da szersze, tak jak proponujesz, to może być i będzie jeszcze gorzej na tych naszych drogach, a raczej w koleinach.

Wygląd to nie wszystko, ważniejsze jest bezpieczeństwo!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaestia jeszcze producenta laczka.

Sa gumy u kwadratowym zakończeniu boków bieżnika - tzn szerokość opony (balona) jest tożsama z szerokoscią bieżnika (goodyear eagle)

bieznik jest zakończony oble przez co opona sprawia wrażenie niedopompowanej lub opona jest zrobiona konstrukcyjnie z miękkim bokiem (uniroyal ms66)

Ma to wpływ na kręcenie się jej w otworze i skręcanie, zeby nie tarła o nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli doradzasz koledze, to wspomnij i przypomnij również, że co niektóre P12, są bardzo miękkie i na drodze wręcz bardzo "pływają" /bardzo dużo pisaliście na ten temat/ na fabrycznych rozmiarach opon, a jeśli da szersze, tak jak proponujesz, to może być i będzie jeszcze gorzej na tych naszych drogach, a raczej w koleinach.

Wygląd to nie wszystko, ważniejsze jest bezpieczeństwo!!!!!!

Jeździłem na wszystkich wymienionych oponach i nie zaobserwowałem zadnych niepokojacych zachowan na naszych drogach,

najlepiej jezdzilo mi sie na 225/45/17 szerokie kapcie dobrze trzymaja drogi, auto nie wychyla sie tak bardzo na zakretach jak chodzby na oryginalnych 16" 205/60/16

zmieniłem na weższe tylko ze wzgledu (moje odczucia) do silnika 1.8 są za szerokie czuc przy 4 osobach. Wyglad dla mnie ma znaczenie a rozmiar opon ktory podałem w zaden sposob nie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa. Swiadomie kupiłem felgi 17", czesciej robie zawieszenie bo chce zeby auto dobrze wygladało i licze sie z tym, ze z tego tytułu mam wieksze koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc ważny jest aquaplaning czy jakoś tak czyli przyczepnośc na mokrym podlozu i wybieranie wody przez bieznik ale to juz chyba zalezy od opony , jej bieznika i ciśnienia w oponach ale też mówi się ze jesli opona jest szersza niż zalecana to ta przyczepnosc na mokrym będzie gorsza , to wyczytałem oraz widzialem w jakimś programie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc ważny jest aquaplaning czy jakoś tak czyli przyczepnośc na mokrym podlozu i wybieranie wody przez bieznik ale to juz chyba zalezy od opony , jej bieznika i ciśnienia w oponach ale też mówi się ze jesli opona jest szersza niż zalecana to ta przyczepnosc na mokrym będzie gorsza , to wyczytałem oraz widzialem w jakimś programie motoryzacyjnym

 

http://www.felgi-opo...g_,1,85,40.html

 

Generalnie szersze kapcie to:

jesli chodzi o plusy - lepsza przyczepność, krotsza droga hamowania na suchym asfalcie

do minusów - mniejszy komfort, wieksze zuzycie podzespołów, większe ryzyko wystąpienia aquaplaningu, gorsza przyczepność na mokrej nawierzchni

 

Jak zewszystkim trzeba umiec ocenić istniejace warunki atmosferyczne, rodzaj nawierzchni, auto jakim się dysponuje, opony jakie są założone...

po analizie tego wszystkiego należy wybrać bezpieczny tryb jazdy :)

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...