Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Grzeje się ATLEON 3.0 ZD30 150KM


Gość SpeedRabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SpeedRabbit

Urodził mi się dwa dni temu dość poważny problem w postaci grzania się silnika w moim atleonie. Po ok 800km ciągłej jazdy po autostradzie wskazówka nagle wskoczyła pod czerwone pole i opadła. W sumie dzieje sie tak cały czas jak tylko auto ma troche pod górke i jedzie na 6 biegu, jak zredukuję w miare wcześniej na 5 bieg i utrzyam ok 2,5tys obrotów to temperatura wzrośnie tylko trochę i trzyma. Nie raz jest tak, że wskazówka stanie pod czerwonym i dopiero jak go przegazuje tak do 3-3,5tys obrotów to momentalnie opada to prawidłowego poziomu. Czasem wskazówka pokazuje sztywno, a czasem drga(nie ma płynnych ruchów) Stanąłem na stacji i w zbiorniku za kabiną było pusto więc dolałem wody ale po przejechaniu kilku km wode wypluł przez wężyk przelewowy i tak jak wcześiej grzał się! odkręciłem korek co by nie miał ciśnienia i bez zmian.

Siedze teraz w niemcach i szczerze mówiąc cholernie boję sie wracać w tym stanie.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przy okazji tego grzania turbo sie pare razy wyłączyło i czasem turbina jak juz działała to huczała(tak jak mi zawsze huczy gdy auto jest zimne), a czasem normalnie pracowała.

Zna ktos może taki przypadek???

Nawiewy grzeją więc raczej wykluczam uszczelkę pod głowicą aczkolwiek to tylko teoria... Mam zamiar wywalic termostat... Może jakiś czujnik? albo gubi mase?Pompa wody sie kończy? Węże gorące!

Gdzie sie dolewa płynu? przez ten zbiornik za kabina czy bezpośrednio do chłodnicy?

Wie ktos może gdzie jest termostat w tym silniku?

Auto ma przejechane 175tys km z 2008r

 

Mam nadzieje, że jasno opisałem problem i ktos mądry znajdzie się bo nie wyobrażam sobie jak bym miał stanąc na niemieckiej autostradzie z np przegrzanym silnikiem...

 

Nikt nie zna takiego przypadku??? wiem, że na odległość ciężko cokolwiek stwierdzić ale może chociaż niech ktoś spróbuje...

 

 

To może ktoś jest w stanie powiedzieć/napisać gdzie jest termostat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...