Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 2.2 DI z 2000/2001 roku - opinie.


Gość kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem poważnieeee zainteresowany zakupem w.w. autka. Mam na celowniku konkretny egzemplarz. Mój ojciec jeździ N15 (beznyną) i jego brzyczka jest super bezawaryjna. Stąd pomysł na N16. Proszę napiszcie co wieci o tym silniku. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zapkupie itp.

Z góry dzięki za wyczerpujące info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem poważnieeee zainteresowany zakupem w.w. autka. Mam na celowniku konkretny egzemplarz. Mój ojciec jeździ N15 (beznyną) i jego brzyczka jest super bezawaryjna. Stąd pomysł na N16. Proszę napiszcie co wieci o tym silniku. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zapkupie itp.

Z góry dzięki za wyczerpujące info.

jak to przy n16tce na rdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak;

-rdza pod tylna wycieraczka lub na zgrzewach pod tylna szyba

-turbinka czy nie ma pod nia wycieku

-ogolnie silnik czy jest suchy (ale to chyba wiesz)

a poza tym nic sie nie dzieje, u mnie padł przeływomierz ale wymienili go za 200 zł i goni jak szalona :):):)

naprawde polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
Witam wszystkich.

Jestem poważnieeee zainteresowany zakupem w.w. autka. Mam na celowniku konkretny egzemplarz. Mój ojciec jeździ N15 (beznyną) i jego brzyczka jest super bezawaryjna. Stąd pomysł na N16. Proszę napiszcie co wieci o tym silniku. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zapkupie itp.

Z góry dzięki za wyczerpujące info.

 

Nie będe oryginalny, głównie rdza. Natomiast silniczek jest miodzio. Rankiem pracuje jak traktor, ale później malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwróć uwagę na ewentualne wycieki ze skrzyni biegów (uszczelniacz lewej półosi). Sprawa do zrobienia ale ewentualne koszty usunięcia defektu mogą być dość wysokie (np. w przypadku napraw w serwisie). Przygotuj się na to, że nie jest to mistrz w oszczędzaniu paliwa (miasto nawet ok. 8 l., trasa ok. 6 l.). Na zbiorniku można przejechać od 800 do powyżej 900 km. Lecz jazda bez kompleksów, prędkości rzędu 130/140 km/h to nie jest dla tego auta żaden problem. Silnik przy przebiegu rzędu 150-180 tys. nie powinien zużywać oleju. Duży plus to łańcuch na rozrządzie (bez wymiany). Zimny silnik klekoce charakterystycznie dla motorów typu: Di, TDI, HDI itp. Ciepły cichnie i trudno się go czepiać. Ogólnie moja opinia jest bardzo pozytywna (inaczej nie jeździł bym takim autem z takim silnikiem). Lecz sądzę, że musi być to wybór jak najbardziej świadomy (z wszystkimi jego konsekwencjami).

Powodzenia.

N-16 2,2 Di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

takie autko właśnie z tego rocznika (2001) nabyłem 2 m-ce temu. I popieram przedmówców (jeśli chodzi o wrażenia z jazdy i eksploatacji).

Mi na trasie spalił około 5,5/100 a średnio pali około 6,5.

Jazda jest bardzo przyjemna zwłaszcza na trasie - 140km/h przy 2500obr/min :)

Jedyny minus w moim subiektywnym odczuciu, to nadmierne bujanie - mogłaby być troszkę ta Almera bardziej twarda. Ale zaznaczam ze jeździłem przez lata bardziej sportowym i twardym autkim, więc może to jest przyzwyczajenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 DI to silnik YD22DDT bezpośredni wtrysk

2.2 dCi to YD22DDTi bezpośredni wtrysk common rail

 

Wbrew obiegowym opinom oba są japońskie, tylko ujednolicono nazewnictwo wzorem "francuskiej firmy o której się to nie mówi dobrze" :( . Także w P12 to NIE JEST silnik od laguny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z wac próbował zawirusowac :twisted: ten silniczek ( mam na myśli DI ). A jeżeli tak to jakie były tego efekty?

 

ja sie zastanawiam, rozmawiałem w Krakowie z paroma ludzmi od wirusów do diesli i bez problemu mozna zrobic 140 km bez obaw o silnik i wiekszych kombinacji, tylko trzeba sparwdzic w madrych papierach czy sprzegło i skrzynia to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...