Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sunny B12 - 1,6 16V GTi -silnik CA 16 - MONTAŻ TURBO


Gość chyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania do silnika 1,6 16 V - CA 16 - TURBOSPRĘŻARKI . Może ktoś już robił taką przeróbkę i wie jakie są techniczne możliwości ???

post-47823-0-77485700-1333050889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego nissana 8 lat. Kupiłem go z silnikiem 1.6 ale niestety obróciła sie panewka co jest dość częste w tych silnikach. Potem udało mi sie kupić silnik 1.8 w idealnym stanie i to była już rakieta.Ok.128 kucyków i ponad 220 km/h. Możesz zawsze wrzucić silnik z nissana 200 sx który konstrukcyjnie nie różni sie znacznie od twojego ale 170 koni w tak lekkim autku z napędem na jedną oś to już chyba troche za dużo. Co wiecej turbo w tych silnikach jeszcze gorzej wpływa na panewki. wystarczy zobaczyć na allegro ile nissanów 200 jest sprzedawanych z uszkodzonymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriu276- Dziekuje za informacje. Faktycznie myślałem o silniku z 200sx ale naprawde za duża by była moc na takie małe auto - mogło by zawieszenie nie wytrzymać i mgło by sie źle prowadzić. Wymyśliłem , że wsadzę silnik 1,6 16V i chyba to wystarczy na taką mase auta , tylko dla podrasowania myślałem o turbinie ale nie wiem czy można to zrobić technicznie. Właśnie jestem w trakcie przekładki tego silnika , jak już będzie jeździł wtedy się okaże czy ma wystarczającą moc i osiągi. Możesz sie kolego odnieść do mojego innego tematu jeśli jeździłeś na takim silniku w sunny . Temat : SILNIK GAŚNIE BEZ PRZYCZYNY. Może podpowiesz mi coś w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie mam takiego tyle ze HB i ma sie bardzo dobrze, mocy powiedzmy ze wystarcza, Nm by sie wiecej przydalo... no coz 25 lat technologi.. mozna wybaczyc... w czasie syrenek 125p i maluchow pokazac sie takim na drodze to byl by wyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...