Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny n14 diesel- maly problem


Gość kama_prezes2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kama_prezes2

a wiec posiadan nissan sunny z 95 broku ,jest to 2.0 diesel i mam dwa pytania. Pierwsze brzmi czy predkosciomierz jest na linke bo popalily sie zarowki w liczniku i chce to naprawic i jezeli jest linka to mi to utrudni. Drugie pytanie jest takie. Od jakiegos czasu swieci mi sie ciagle kontrolka od hamulca recznego choc jest "spuszczony" i nic go nie trzyma. Co moze byc tego powodem????? Aha i jeszcze jedno ja bardzo mocno zahamuje to na chwile gasnie ale to jest moment 2-4 sekundy i spowrotem sie zapal. CZekam na odpowiedzi i z gory dziekuje:) Pozdrawiam maniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlody_21

Jezeli hamujesz gwaltownie i kola staja a jedziesz na biegu to jest to normalne bo kola stoja to i silnik stoi... co do recznego to zapewne czujnik pod dzwignia hamulca. Ja mam taki sam silnik jak Ty i mam elektroniczny licznik, chociaz nie wiem w czym Ci linka utrudni skoro sie ja wykreca lub cos w tym stylu ( nie wiem bo nie mam linki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kama_prezes2

Wiesz bo ja jeszcze mam astre i tam jest linka i jak kiedys ruszylem licznik to pozniej zaczelo sie wszystko rypac. Tzn linka zaczela brzeczec nawet jak wymienilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega ma racje mało płynu hamulcowego czujnik jest w zbiorniczku a co do linki wystarczy otworzyć maske zerknąć za skrzynie biegów jeśli jest na linke trzeba odkręcić kluczem z tego co pamiętam 22 i bez problemu zegary wylatują jeśli do ślimaka dochodzą przewody wyciągamy zegary całe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podejrzewam, że linki do obrotomierza nie ma, jest tylko od prędkościomierza (tak jest w moim N14 2.0 D SLX z 1991 r.), żeby wyjąć licznik trzeba odkręcić linkę od skrzyni biegów. Trzeba uważać bo przy lince znajduje się plastikowa podkładka (łatwo może się zgubić).

 

Co do palącej się kontrolki hamulca, to owszem może być niski poziom płynu w zbiorniczku, ale może być też uszkodzony stycznik przy dźwigni hamulca ręcznego. Daje się to łatwo naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...