Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Figlarny ABS - gdzie znajdę czujnki?


Gość martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni kontrolka ABS zaczęła żyć własnym życiem. Podczas zmiany pasa i spokojnego skrętu w prawo nagle się zaświeciła. Ze świecąca się dotarłam do pracy. Jak uruchomiłam samochód ponownie wszystko było ok - tzn. kontrolka zgasła. Już chciałam zapomnieć o całym wydarzeniu ale wczoraj podczas parkowania znów zaczęła się świecić i tak już jej zostało do końca. Dziś rano znowu było ok (nic się nie świeciło) ale podczas jazdy na prostej drodze znowu zaczęła się palić...

 

Przeleciałam jak burza przez forum no i najbardziej mi pasuje opcja z czujnikami. Jeździłam ostatnio po wyboistych leśnych drogach więc coś się faktycznie mogło rozłączyć lub jest po prostu zapiaszczone.

Tylko jak mam to sprawdzić? Jak to wygląda i gdzie tego szukać (oprócz tego że przy kole ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nadal ma humory. Samodzielnie ( + książka w ręku ;) ) zlokalizowałam czujniki. Na moje oko wyglądały... normalnie. Zresztą nawet jakby coś było nie tak to nie sądzę żebym to wypatrzyła ;). Podjechałam więc do ASO na Oczapowskiego...

 

Sprawdzenie - 70 zł

Diagnoza - zwarcie czujnika w prawym przednim kole (brak widocznych mechanicznych uszkodzeń )

Zalecenia - wymiana czujnika

koszt - 517 zł + ok. 60 zł robocizna

 

Oczywiście taki czujniczek nie mieszka w Polsce i trzeba na niego poczekac min. 2 tygodnie aż go sprowadzą.

 

W wersji oszczednościowej mogę szukać używanej piasty z czujnikiem... Taaa... do K11 to pewnie jest ich zatrzęsienie :? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci jeszcze podadzą numer BOSCH'a tego czujnika i postaraj się zaqpić go w InterCarsie lub innej dużej hurtowni motoryzacyjnej.

 

Ja znalazłem takie numery czujników:

 

0 265 006 254 - do roku prod.: 2000.11 (oś przednia)

 

0 265 006 382 - do roku prod.: 2002.10 (oś tylna)

 

0 265 006 658 - do roku prod.: 2000.11 (oś przednia)

 

0 265 006 714 - od roku prod.: 2000.12 do roku prod.: 2002.10 (oś przednia)

 

0 265 006 715 - od roku prod.: 2000.12 do roku prod.: 2002.10 (oś przednia)

 

 

 

Pozdrawiam

HHA

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jednak zamienniki??? Obdzwoniłam 3 warsztaty i wszyscy do mnie to samo, że czujnik i tak w ASO trzeba kupić.

No więc jest dla mnie jakaś nadzieja :D

 

Dzięki HHA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...