Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zębatka koła zamachowego Y10 2.0D


WJJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Serwis zasugerował mi wymianę koła zamachowego ze wzgledu na zębatkę "nadgryzioną zębem czasu". Silnik jest z 1995r. więc miał prawo się trochę zużyć. Kupiłem koło "z rozbiórki" - sprzedający stwierdził, że zębatka jest wyjęta z jeżdżącego Sunny i w stanie dobtym. I owszem zęby wyglądału na piękne tylko... po bliższym obejrzeniu w serwisie stwierdziliśmy że zębatka została 'przełożona' i w związku z tym zęby są "proste" - bez podcieńć.

I pojawiło się parę pytań:

1. Czy oryginalna zębatka ma skosy?

1a. jeżeli tak to: jaki mają kąt lub gdzie można znaleźć opis tego podcięcia?

2. Jeżeli nie wiadomo to czy wstaienie takiego koła, z takimi zębami, rozwali benix czy nie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcing59

Każda zębatka koła zamachowego ma podcięcia - po to, aby zęby obydwu zębatek łatwiej " wchodziły między siebie". Brak podcięć naraża zębatkę będixa na szybkie zużycie.

Jak prawidłowo są wykonane podcięcia można podejrzeć na jakiejkolwiek nowej zębatce. Ja osobiście w swoim Y 10 przy okazji małego remontu silnika profilaktycznie przełożyłem wieniec zębaty na drugą stronę i zrobiłem skosy pod kątem 45 stopni do połowy grubości zębów. Wszystko chodzi jak w zegarku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

TRochę mnie nie było

Przepraszam.

Co to znaczy "rozsądne" - juz jedno takie miałem i w serwisie mnie 'lekko' skrytykowano.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...