Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Check engine po montażu stożka


ukaniopl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamontowałem stożek do mojej almery 1.5 B+G. Zostawiłem przepływkę a filtr zamontowałem na rurze długości 30cm i średnicy 59-60mm. Po odpaleniu po chwili zapala mi się check engine. Próbowałem, z odpiętą kostką i jest to samo. Przy montażu rury dolotowej usunąłem takie sitko przed przepływką. Wybieram się własnie pomierzyć napięcie.

Czy ktoś miał podobny problem, albo co zrobiłem źle?

 

Dzięki za rady.

 

Zrobiłem zdjęcie. Dodam, ze przed montażem było ok.

 

Zmierzyłem przepływkę i wydaję się być poprawnie. Zamontowałem też stary filtr. Próbowałem skasować/odczytać błąd, ale nic z tego (moje gniazdo ma 16 pinów ale nie wszystkie są podłączone). Zostawiłem auto na noc z odpiętym akumulatorem. Spróbuje zamontować stożek jeszcze raz jak zgaśnie czek. Zastanawiam się czy przyczyną czeka nie jest rozrząd bo auto ma nabite 200k km i jak dynamiczniej zaczęło się wkręcać na obroty to uwydatniło wadę rozrządu. A jak lampka nie zgaśnie to jadę na kompa..

post-46953-0-83461800-1333202201_thumb.jpg

Edytowane przez ukaniopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę odczytać błąd, spróbuje jeszcze jutro, ale dziś próbowałem parę razy i nic z tego. Myślisz ze ta siatka może mieć wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha udało się, z zegarkiem w ręku i za pierwszym razem tryb diagnostyczny.

Wyniki: 10długich 1-10-2 potem 10długich 1-1-3. i tak w koło, skasowałem błędy.

 

P0102 "Czujnik masowego lub objetosciowego przepływu powietrza - niski sygnał wejsciowy"

P0113 "Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejsciowy"

 

Może ktoś pomóc zinterpretować te błędy i jak zrobić, żeby założyć ten stożek i grała gitara? Powiększyć objętość dolotu? Tam jest cała masa dodatkowych objętości w układzie.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie coś uwaliłeś, ile przewodów masz w przepływce?? i co chcesz uzyskać po założeniu stożka przy tym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 przewodow. No chce uzyskac to ze nie musze wymieniac filta co roku tylko go umyje, dzwiek.. Jakby byly jakies konie i Nm tez by bylo milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czujnik temperatury masz w przepływce, sprawdź czy wszystko łączy, też kiedyś tak myślałem i założyłem stożek ale szybko mi przeszło i koszt około 20zł za filtr nei był aż tak wielki, bo do stożka tez musisz kupić olejek i szampon, o koniach i Nm zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde chwilke czasu to sprobuje zamontoac ten stoze na wlocie do seryjnej obudowy filtra, bedzie ta sama objetosc. Powinien mi sie zmiescic i zobacze jak bedzie z takim rozwiazaniem, a jak nie to bede mial prawie nowy stozek do sprzedania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę rozwiązałem tak jak na zdjęciu.. Ogólnie wszystko pasuje i co ważniejsze działa bez zarzutu. Dźwięk jest.. (sam dźwięk dodaje z 15 koni ;D ). A tak naprawdę to trudno wypowiedzieć się czy popsułem czy poprawiłem. Muszę złapać się z kumplem z Astra 1.6, bo zazwyczaj był szybszy. Albo mam taki programik na telefon RaceDroid, tez da jakieś porównanie.

 

Jak tylko będę miał dostęp do kanału wywale to coś zaznaczone strzałką i spróbuje jakieś zimne powietrze tam puścić.

 

All, dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Pozdro i niech moc bedzie z Wami..

post-46953-0-01695800-1333475374_thumb.jpg

Edytowane przez ukaniopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie myślałem, ze stożek wejdzie w środek zamiast wkładu, a tak to troszkę bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu bez sensu? Nie wydaje mi sie, zeby jakie kolwiek rury daly ta sama obietosc co box. Tam jest cala masa dodatkowych przestrzeni w ukladzie zeby procesy falowe byly ok.

Z oryginalnego wkladu zostal tylko uszczelka, zeby uszczelnic 2 polowki boxa (ten box nie byl szczelna konstrukcja, musialem to uszczelnic i pozaklejac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wróciłem do montażu stożka na rurze i jest już okej. Problem, który opisałem pojawia się po odpięciu i ponownym przypięciu przepływki. Po skasowaniu nie wraca.. Teraz jestem bogatszy w doświadczenie, nowe doświadczenie. Skasuj błąd a jak wróci to dopiero się zastanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...