Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] pompka paliwa 1.9dci


Gość lucks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z odpaleniem auta po dłuższym postoju (np. po nocy) po przepomowniu paliwa pompką pod maską odpala normlnie. Zadarzało się to od czasu do czasu. Teraz problem sie nasila i czasem wystepuje nawet dwa razy w ciągu dnia. Czy jest tam jakiś zwrotny zawór kótry nie utrzymuje paliwa w układzie?

 

pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dzisiaj zaglądałem w układ paliwa ,żeby spróbować dać koledze odpowiedź ale niestety zaworu blokującego cofanie paliwa nie znalazłem, jest kątowa łączka przewodów paliwa od pompki , nie sprawdzałem jednak czy to jest zawór czy tylko łączka, na pewno układ się zapowietrza a nie cofa paliwo bo nie ma jak , zanim dobierzesz się do filtra paliwa to oblukaj czy gdzieś nie ma śladów paliwa , tam gdzie jest ślad tam ucieka paliwo i zapowietrza się układ, jak nigdzie śladów nie ma to wymień filtr paliwa i przepłukaj jego górną część może tam leży problem.Wszystkie łączki są na oringach , może który jest nieszczelny i przepuszcza i wystarczy je wymienić, twój opis nie wskazuje problemu po stronie wysokiego ciśnienia ( inaczej musiałby wyświetlić się jakiś komunikat lub zapalić żółta lampka check)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

 

Z tą nieszczelnością to chyba będzie dobry trop. Po przepompowianu faktycznie jest taki odglos wydobywajacego się paliwa z powietrzem pod ciśnieniem. Trwa to tylko chwilę, a ze nie zanalazłem nigdzie śladów pliwa uznałem ze to odglos z pompki. Sprawdze jeszcze raz dokładnie czy nie ma gdzieś wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżyj dokładnie przewody i zbiornik. Może to nie bedzie wielki wyciek ale bedzie się gdzieś pociło na tyle żeby po nocy zapowietrzyć się.

Jesli to swieży problem to paliwo może jeszcze wsiakać w brud, jak stary to szukaj plam na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...