Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ALMERA N16 MONTAŻ 17


kusmierczak.l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Na wstępie witam wszystkich, gdyż jestem nowym użytkownikiem forum.

Jeżeli zamieściłem temat nie w tym dziale to z góry przepraszam.

Otóż moje pytanie brzmi:

Czy przy montażu nieoryginalnych felg aluminiowych istnieje ryzyko konieczności wymiany szpilek na dłuższe, czy też są one tak wyliczone że każde felgi winny pasować bez problemu.

Konkretnie chciałbym założyć coś takiego:

http://moto.allegro....html#tabsAnchor

Mało tam informacji dotyczących średnicy piasty ale to nie problem. Bardziej martwi mnie czy te fabryczne szpilki wystarczą.

Z góry dzięki za wszelkie info - pozdrawiam Łukasz

 

Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za pomoc.

Była naprawdę nieoceniona.

Felgi kupiłem i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

foteczki będą jak tylko uporam się z popękanymi sprężynami osi przedniej :(

czekam na dostawę nowych, ale jak to bywa w moim przypadku zamówienie jest nietypowe i swoje musie odczekać.

docelowo 4 nowe amortyzatory i sprężyny produkcji lesjoforos -40/-30 i wtedy będzie co oglądac :)

choć nawet i wtedy nie bo naprawa zawieszenia nie pozostawi kasy na usunięcie obcierek wykonanych artystycznie przez poprzedniego właściciela:)

 

troszke się ociągałem z fotkami ale już natentychmiast wstawiam :)

post-54325-0-78950500-1346996741_thumb.jpg

tak to wyglądało przed złożeniem :)

post-54325-0-03726900-1346996781_thumb.jpg

post-54325-0-81294600-1346996803_thumb.jpg

a tak już na autku

post-54325-0-49779200-1346996833_thumb.jpg

i porównanie ze starymi kółkami

post-54325-0-74020700-1346996858_thumb.jpg

i jeszcze coś z ostatnich dni - przed:

post-54325-0-19112500-1346996892_thumb.jpg

i po:

post-54325-0-47615200-1346996929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ja 15" stalową potrafie skrzywić...mój ojciec lata na 17" 225/55 dwa sezony po takich dziurach i proste. Szacunek z mojej strony, napewno lepiej sie prowadzi niż na 185/65/15 bo na tych to buja na zakrętach jak bym jechał busem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Długo to nie zaglądałem i troszkę umknęło. Z opóźnieniem ale odpowiadam na pytania :)

Na 17 z seryjnym zawieszeniem jeździłem dość krótko bo tylko kilka dni. Szczerze mówiąc nie zauważyłem strasznego pogorszenia czy usztywnienia, fakt auto w zakrętach prowadziło się o niebo lepiej i zdecydowanie szybciej wytracało prędkość. Powiem tak, w chwili montażu felg samochód miał najechane ok 65 - 70 tyś kilometrów więc zawieszenie seryjne było przyjemnie sztywne co mnie pozytywnie zaskoczyło. Więcej mam do powiedzenia jeżeli chodzi o jazdę z obniżonym zawieszeniem. No tu czuć brak komfortu i o ile alma z seryjnym sprawnym zawieszeniem jest sztywnawa to montażu sztywniejszych sprężyn ( - 40 przód i - 30 tył) odczuwa się mniejszy komfort. Ale ale znowu prowadzenie jest masakryczne w pozytywnym sensie. Co do trwałości kół to powiem że straciłem jedną oponę przez dziurę no i lekko felga się podgięła (do wyważenia, ale wyprostuje ją) ale pozostałe felgi są ok. Tak więc na seryjnym zawieszeniu wygląda moim zdaniem troszkę jak na szczudłach i koło jakoś znika, ale komfort jazdy jest dobry (ja nie odczułem zauważalnych zmian poza prowadzeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Potwierdzam... 17 i seria zawias dość fajnie śmiga tyle że wygląda jak wóz drabiniasty. Nie polecam dawać nic poniżej -45 jak i nie polecam sprężyn VOGA a tym bardziej nie z kompletem amorów... Urywa dosłownie d**e na tyle że nawet na płaskiej drodze przy małym kamyczku otwiera się schowek lądując na kolanach pasażera...

I powiem szczerze że nawet przy 215 z przodu na 8" i 235 na 8,5" z tyłu seria ładnie mi śmigała... niestety niżej do wyboru albo 235 i nikogo nawet okazjonalnie z tyłu albo 215 i wtedy pakujesz nawet na full ;)

 

Ale z drugiej strony, jechać gdzieś dalej po bardziej płaskim, czy np. do Słowacji polecam! Miodzio po prostu!

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kiciullo

Witam, nie znalazlem na forum ani w necie zadnej almery n16 z kolami i oponami z takimi o to parametrami:

205/50/17 7J, czy moglibyscie podeslac mi linki jesli takowe posiadacie,znacie?

Bo chce kupic alu 17 i opony do nich 205/50 ale ciekaw jestem jak bedzie wygladac na seryjnym zawieszeniu.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Witam, nie znalazlem na forum ani w necie zadnej almery n16 z kolami i oponami z takimi o to parametrami:

205/50/17 7J, czy moglibyscie podeslac mi linki jesli takowe posiadacie,znacie?

Bo chce kupic alu 17 i opony do nich 205/50 ale ciekaw jestem jak bedzie wygladac na seryjnym zawieszeniu.

Z gory dziekuje

 

Wyglądać będzie jak wóz drabiniasty ;P Może i dość fajnie jeździ się na serii na 17"... ale jak dla mnie przyjdzie taki dzień że patrzysz na auto i stwierdzasz "czy to amerykański Bipp?"... duże koła i prześwit jak cholera... przejżdżasz przez policjanta pod szkoła i czujesz się jakbyś przejechał Mazde... jak 17" to przynajmniej -35, a wg. mnie - 40 w sam raz ;)

 

Ja bym zarzucił coś z 215 na 7". Po pierwsze taki rozmiar zaleca się do 7", a po drugie na 205 będziesz mieć lekki trapez... Opona też powinna trochę pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 na 7 calowej feldze nie będzie robiła naciągu. u mnie na 7,5 205 układa się w lekki trapez. wydaje mi się że profil 50 to troszkę dużo przy i tak dużej średnicy felgi. według pewnych kalkulatorów optymalny rozmiar przy 17 to 205/40 lub 215/45 wtedy jest najbliżej średnicy oryginalnego koła w n16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

205 na 7 calowej feldze nie będzie robiła naciągu. u mnie na 7,5 205 układa się w lekki trapez. wydaje mi się że profil 50 to troszkę dużo przy i tak dużej średnicy felgi. według pewnych kalkulatorów optymalny rozmiar przy 17 to 205/40 lub 215/45 wtedy jest najbliżej średnicy oryginalnego koła w n16.

 

Nie wiem skąd masz takie dane... Ja mam 215/40 naciągane na 8" z przodu i jest to max! 215/45 będzie trzeć. Chyba że jakieś nonsensowne ET znajdzie gdzie koło wychodzi za obrys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dane mam z najzwyklejszego kalkulatora zamienników opon (np. http://www.willtheyfit.com/), który można znaleźć w internecie oraz wiedzy pracowników firmy w której kupowałem opony. Oczywiście masz rację można założyć wszystko co się mieści i nie obciera, pytanie tylko czy zależy nam na zachowaniu choć odrobiny poprawności wskazań licznika. A pisząc o naciągu myślałem już o widocznych brakach opony w stosunku do felgi ;) i jej układaniu się w duży trapez odsłaniający ranty felgi. Nawiasem jest taka strona http://www.tyrestretch.com/ i tam można poszukać jak wygląda dany rozmiar opony na feldze w interesującym nas rozmiarze. By zobaczyć o czym mówię małe foto potwierdzające, że na 205/50 na 7jx17 naciągu nie ma (ściany boczne są pionowo w stosunku do felgi:

7_205_50_R17_Continental_SportContact_2_595.jpg

Edytowane przez kusmierczak.l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Nie wierzmy w kalkulatory :D wg. nich nawet i 255 dobiorą ;) Ja śmigałem z 235 17" na tyle w n16... po obniżeniu niestety przyciera załadowany :D Ale kozacko wygląda xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przedstawione zdjęcie pokazuje jak wygląda opona i jest wykonane przez osobę prywatną - sam możesz dodać zdjęcia na tej stronie by pokazać innym jak to wygląda u Ciebie. co do kalkulatorów to ja jestem zadowolony dobrałem felgi według wskazań kalkulatora i jest bardzo fajnie bo nic mi nie obciera. co do opon to już mój wymysł powinienem założyć 205/45 r 17 ale raz że akurat takich w dobrej cenie nie znalazłem a dwa "albo grubo, albo wcale" - taki żarcik. podsumowując jednak mi się taki zestaw podoba i cieszy me oko :) może niekomfortowy i niepraktyczny ale cóż coś za coś :)

Edytowane przez kusmierczak.l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...