Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TURBINA


Gość slawek7708

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek7708

Witam

Mam problem z turbiną w primerze 1.9 dci poprostu wycieka z niej olej i moje pytanie czy pasowała by turbina od renault z tym samym silnikiem a moze nie trzeba jej wymieniac ??? dzięki za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem pasować może, choć nie musi - może mieć inne mocowanie. Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że ktoś montował turbinę z renault do silnika f9q w p12, ale dawno to było i nie pamiętam, czy coś przerabiał, czy nie...

Może warto by było podjechać do mechanika - może da się regenerować?

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z laguny bralem pompe wspomagania zmienilem tylko koło wielorowkowe bo się ilosc rowkow nie zgadzala i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 dci ma dwie moce 116 i 120 KM i turbiny też się różnią mocowaniem elementu podciśnieniowego. Z opisu wynika że olej się leje a nie znika z miski olejowej , pod turbiną jest olejowy przewód doprowadzający olej do turbiny - może poszła uszczelka lub co bardziej prawdopodobne olej leci po karbowanej rurze pod turbiną i zalewa ci tył silnika , jest to przyczyną przedmuchów silnika i gromadzenia się oleju w zaworze EGR i jego okolicach. pomocne jest założenia catch oleju ( na allegro sobie wybrać jaki ) lub zaczopować dolny otwór odpowietrzania silnika - tam skapuje olej z odmy - przy dużych przedmuchach zamiast skapywać to jest pchany do odmy z powrotem i dalej do turbiny przez rurę ssącą powietrze z filtra powietrza ) w miejsce odczepionej dolnej rurki odmy podstaw butelkę plastykową i zobaczysz ile oleju jest wypychane w oparach pracującego silnika, ostatnia możliwość to luzy wirnika turbiny i nadmierny ubytek oleju z miski olejowej ( tu trzeba reagować szybciej niż ubytek oleju bo grozi zatarciem panewek i wydatkami) :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...