Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dźwiekowa sygnalizacja niezapiętych pasów, gdzie jest głośnik


Gość radek7272
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek7272

wiem, że temat był już poruszany, pasy zapinam

ale ten dzwięk mnie tak irytuje (np jak położę siatkę z zakupami na fotelu pasażera)

że pragnę się go pozbyć

wiem, że odpięcie kabli to nie jest dobry pomysł

ale może ktoś wie gdzie znajduje się ten irytujący głośniczek

zamierzam go potraktować młotkiem i go więcej nie usłyszeć

dzieki

radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prosta sprawa. Odłącznie czujnika będzie skutkowało zachowaniem takim jak przy nie zapiętych pasach. Lepiej na stałe zapiać pasy lub wybrać się na sztrot i pozyskać klamrę od pasów. Wepniesz ją w zamek pasów i będziesz miał spokój ;).

 

Głośniczka proponuję nie traktować młotkiem. Ten sam głosniczek ostrzega min. o rezerwie paliwa.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik mnie uprzedził :rofl: zaopatrz się na szrocie w klamrę pasa - końcówkę która idzie w zamek. Wrzuć do schowka - miejsca nie zajmuje - a jak potrzeba, wpinasz w pusty zamek pasa pasażera (oczywiście gdy go nie ma) i cisza

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że temat był już poruszany, pasy zapinam

ale ten dzwięk mnie tak irytuje (np jak położę siatkę z zakupami na fotelu pasażera)

że pragnę się go pozbyć

wiem, że odpięcie kabli to nie jest dobry pomysł

ale może ktoś wie gdzie znajduje się ten irytujący głośniczek

zamierzam go potraktować młotkiem i go więcej nie usłyszeć

dzieki

radek

Zmień nawyki,zakupy za siedzenie na podlogę,albo do bagażnika.Tak jest bezpieczniej w przypadku gwałtownego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nawyki,zakupy za siedzenie na podlogę,albo do bagażnika.Tak jest bezpieczniej w przypadku gwałtownego hamowania.

 

O i to jest właściwa poroda :D. Zwłaszcza, że tzw. flexiboard w bagażniku nadaje się do tego znakomicie - np. przedzielajac przestrzeń bagażnika w sposób bardzo ułatwiający bezpieczne składowanie zakupów :).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, :D

Wiem ale nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi te klamry do wpinania są uniwersalne? Musi być ona konkretnie z Note czy może być z innego auta? Tak mnie zawsze to ciekawiło, ale nie miałem jak tego sprawdzić. ;) Przyznam, że też chodzi mi po głowie zakup takiej końcówki...ale niekoniecznie z Nissana. Czy ktoś eksperymentował i próbował wsadzić końcówkę z innego modelu/auta? Nie mam jak tego sprawdzić. Mam owszem drugie auto, ale wydaje mi się, że tak daleko nie naciągnę pasa by wpakować końcówkę pasa w mocowanie w drugim aucie, a pasów luzem nie posiadam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red wystarczy wzrokowo porównać z innego samochodu,a jak to nie wystarczy to zrób sobie obrys na papierze i będziesz miał pewność na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemal na pewno są zunifikowane

no nie wiem, bo przecież klamry od pasażera z prawego siedziska tylnej kanapy nie wepniesz w zamek od pasa środkowego siedzenia.

chyba że to tylko urok tych dwóch siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po jakim czasie sie wyłacza? nigdy nie dotrwalem do tego momentu:) a kto by czytal instrukcje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem ją dokładnie i nic, o ile pamiętam, na ten temat tam nie ma - doszedłem do tego przypadkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak nie wszyscy wiedzieli. Ja też nie czytałem instrukcji, tylko przypadkiem doczekałem tego momentu.

Ja nigdy nie doczekałem tego momentu,do mnie jak wsiadał ktoś to zanim ruszyłem miał mieć zapięty pas,ot taka moja zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale jaja. Cały czas byłem przekonany, że charakterystyczne cykanie kierunkowskazów jest od styków na przerywaczu, a jednak ten dźwięk jest generowany elektronicznie i wydobywa się przez ten sam głośniczek, bo gdy pika sygnał niezapiętych pasów, to wtedy nie słychać cykania kierunkowskazów. Ciekawe czy przy przepaleniu żarówki zwiększa się jego częstotliwość i czy można ten dźwięk zmienić na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu taki gadget widziałem gdzies w hipermarkecie...może w ciut innym wykonaniu. Żałuję, że sobie nie sprawiłem-kosztował z tego co pamiętam grosze...Teraz zaglądam na działy moto, ale nie widuję już...

 

http://allegro.pl/kl...2445906600.html

A dla ukochanej np coś takiego ;)

 

Masakra...czego to nie wymyślą. ;)

http://allegro.pl/klamra-adapter-pasow-bezpieczenstwa-ucisz-sygnal-i2401051488.html

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...