Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klima !!!


darekjw77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ciekawy przypadek, mianowicie byłem w serwisie klimatyzacji i tak...

Maszyna w pełni automatyczna sama wszystko robi i dozuje. Kończąc dostaje wydruk i tu wielkie zdziwienie serwisanta i moje Układ w pełni szczelny a recyklingu gazu 0 !!!(czyli całkiem pusta) Mechanik nie ma pojęcia czym to jest spowodowane, mam jechać na kontrolę w tym tygodniu czy nie ubywa gazu. Usługa nie tania bo 140 zł z ozonowaniem.I teraz tak jak bedzie brakować gazu to mam go uzupełnic i dopłacić czy czekać aż ubedzie do zera i szukać przyczyny , choć nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić.Może z Was klubowicze miał podobny problem Proszę o jakieś informacje .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie, to wykaże większą nieszczelność. Mechanior powinien nabić Ci układ gaz+barwnik, potem jedziesz za tydzień i za pomocą lampy ultrafiolet i odpowiednich okularów widać w którym miejscu jest ubytek-nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że pare oringów przepuszcza, sam to przerabiałem, trzeba było napełniać co rok klime, tydzień temu się wziąłem i wymieniłem te oringi, u mnie puszczało przy parowniku i osuszaczu, widać miejsce ucieczki freonu żadne barwniki nie są potrzebne, pooglądaj łaczenia czy nie ma oleistych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie chłodnicy klimatyzacji temperatura nawiewu 4,7 stopnia celcjusza, chłodzi dobrze.

Też nie mogli doszukać się wycieku,wszystko szczelne ,a freon ubywał i po trzech miesiącach klima słabo chłodziła.

Za trzy miesiące napiszę jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wróciłem z serwisu klimy i znaleźli nie szczelność tak jak kolega wyżej pisał walnięty był oring, i już brakowało w sumie 50 gram gazu. Całkowity koszt to 90 zł z wymianą . Zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...