Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SKRZYNIA BIEGÓW


Gość jony__81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem.

Zakupiłem miesiąc temu Murano, autko fajnie jeżdzi ale ostatnio zauważyłem, że na wysokich obrotach autko szarpie lub samo wchodzi na wyższe obroty. Na niskich obrotach nic się nie dzieje. Poprosze o podpowiedz co to może byc? Stan oleju pokazuje na bagnecie, że jest ok i jest czysty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Trudno robić za "wróżkę", ale jeśli komputer nie pokazuje konkretnych błędów to:

 

może to być zużycie (ślizganie) paska przekładniowego.

zużycie elementów sprzęgła obiegowego,

bliżej nieokreślona awaria mechanotroniki skrzyni (powinien jednak wyświetlać odp. błąd).

 

Niestety naprawa skrzyni średnio opłacalna - sam pasek ok 1 tyś.$

 

Jeśli skrzynka ma > 150 tyś. km. lepiej wymienić.

 

Pozdrawiam.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam prożbe do kolegów , o podpowiedz czy warto zakupic jest te oleje do skrzyni TITAN CVT NS-2 ATF lub RAVENOL -CVT FLUID , chce wymienic olej w skrzyni POZDRAWIAM

Nie widziałem żeby ktoś wlewał ten olej Titan, ale o Ravenolu na forum trochę już napisano. Generalnie jest polecany, tylko nie ten, który podałeś- tego nie wlewaj, bo możesz mieć później problem. Ten jest ok do Murano - http://www.ravenol.pl/plyny-atf-do-przekladni-automatycznych/143-ravenol-atf-ns2-j1-fluid.html Poza tym koniecznie poszukaj info na temat wymiany oleju w skrzyni- kompletna wymiana z przepłukaniem skrzyni powinna pochłonąc ok. 12-13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jony_81.

 

Krótka odpowiedź - warto.

 

Olej Nissan ok.3X4l=12/ 3X700 PLN = 2100 PLN.

Ravenol (NS-2) ok. 12X1l =12/ 12X37 PLN (FOTA) =444 PLN.

 

O sposobie wymiany pisałem wiele, przeczytaj w stosownym temacie.

 

Pzdr.

wkar

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem nowy na forum więc jeśli się zakręcę to wybaczcie. Zakupiłem nidawno moje pierwsze Murano Europa przebieg 120000 rok 2005, otóż przeczytałem wszystko co można na temat tego auta w zeszłym tygodniu byłem w Monachium i tam zaglądnąłem do dilera Nissana ciekawy co też technicy powiedzą na temat wymiany oleju w skrzyni biegów CTV i jakie było zaskoczenie szefa serwisu gdy przedstawiłem mu mój dylemat dotyczący wymiany ojeju cytuje może nie dosłownie słowa serwisanta " oleju w skrzyni biegów się nie wymienia chyba że skrzynia miała remont lub duży wyciek." do wymiany potrzeba specjalistyczny sprzęt pompa i jeszcze jakieś ustrojstwa " W tym samym dniu zajechałem do wysoce renomowanego serwisu zajmującego się automatycznymi skrzyniami biegów. Przemiły starszy pan bez zająknięcia zapytał czy mam awarie skrzyni a jeśli nie to polecił podpięcie pod komputer i sprawdzenie tylko parametrów . Bez zająknięcia powiedział że w skrzyni oleju się nie wymienia. I Bądź tu człowieku mądry im więcej czytam i pytam tym mniej wiem .Pozdrawiam kolegów " Murańców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowny kolego Zibonku!

 

Niemiec miał rację - tego oleju się nie wymienia.

Chyba, że jest awaria, że nie wiemy, czy skrzynka zalana jest oryginałem, ewentualnie nie

"zajeździliśmy" auta.

 

Tak napisano w instrukcji obsługi Nissana.

Proponuję czytać posty tam jest wszystko napisane.

 

Ale ogólnie "Niemcu" wierzę. W polskie "warstaty" - nigdy!!!

 

Pozdrawiam.

wkar

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę wkar jeśli dobrze pamiętam w zeszłym roku wymieniał kolega olej w skrzyni CVT i zalał ją olejem RAVENOL ATF NS2/J1 Fluid jak po okresie 1 roku oceniasz kolego ten olej i czy warto iść w zamiennik czy lepiej w NS2 . Jak w poprzednim moim poście napisałem oleju się nie wymienia chyba że....... 29 aja będę podłączał smoka do kompa więc wtedy wyjdzie cała prawda o oleju w CVT. Stąd moje pytanie odnośnie zamiennika. Czy mógł by mi kolega napisać swoje wrażenia z jazdy na zamienniku NS2 z góry dziękuje pozdrawiam

Zibonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja.

 

Na komputerze nie "wyjdzie" czym była zalana skrzynka.

Konieczność wymiany - powinna.

 

W zasadzie nie czuję różnicy, choć na samym początku miałem wrażenie płynniejszejj (łągodej) zmiany biegów.

Wszystko zależy od sposobu jazdy.

 

Moim zdaniem to dobry olej (fluid).

W jednym z renomowanych serwisów naprawiających wyłącznie skrzynie automatyczne, mało nie pękli ze śmiechu

jak mówiłem o konieczności zalewania CVT jedynie oryginalnym olejem

 

Stwierdzil,i i w to wierzę. że nakaz Nissana jest wyłącznie chwytem marketingowym.

Ja gdybym mógł w Polsce kupić orginał za ok 10-15$ (tak jak w USA), może bym się zastanawiał.

Slizgania paska nie czuję, nie przegrzewa się nadmiernie itd

 

Wg mnie najważniejsze jest całkowite wylanie starego oleju i zastąpienie go nowym w pełnej objętości 11l

 

Pozdrawiam kolegę Zibonka i przestrzegam przed "szybkimi" decyzjami pod wpływem " fachowców" z serwisów

( oprócz chlubnych wyjątków- niestety nielicznych!).

 

wkar

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę wkar a co kolega powie na to http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=228&modelyear=&vehicle=35780&site=41&region=59&language=13&brand=45 sprawdzałem w specyfikacji i polecają jako zamiennik NS2 muszę zglebić temat chociażby dla potomnych użytkowników " smoków " Kolego fachowcom to ja nie wierzę już od dawna nie dotyczy to tylko mojego sprawdzonego mechanika u którego robię wszystkie samochody zawsze mogę go polecić. Musimy kolego kiedyś piwko wypić. Pozdrawiam wszystkich czytających posty

Zibonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WadimMurano

Witam.

 

Czy ktoś wie co to za otwór jest, dlaczego on służy?

 

1,1-DSC06331.jpg

 

Dlaczego z niego kapie olej?

 

2,2-DSC06330.jpg

 

Co to morze być za usterka, ile kosztuje naprawa?

 

3,3-DSC06342.jpg

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zibonku, dzięki za propozycję. - Się zobaczy, kto wie...

Piweczko zacna rzecz.

 

Motul - to dla mnie (i chyba nie tylko), to "górna półka" komercyjnych olejów.

Tego do CVT nie znam. Trochę niepokoi mnie zalecana przez nich ilość.

Ale może być. Nissany mówią ok. 10,5l/ na pustą skrzynkę.

 

Pozdrawiam.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tomek muran

witam wszystkich

 

jesli potrzeba olej do skrzyni cvt posiadam olej ravenol ns 2

 

tak po któtce zalałem go do swojego murano i jest idealnie

 

miałem na poczatku obawy ale na specyfikacji oleju ravenol jest zapisane że stosować wyłącznie do skrzyń cvt firmy JACTO JF011E lub JF010E

 

różnica pozostaje jedynie w portfelu

 

posiadam opakowania 5l i 1 l

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...