Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 dci - buczenie po przekreceniu stacyjki


ahdov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

mam pytanie - co to moze byc ze po przekreceniu stacyjki (az zapala sie wszelkie kontroli ale bez odpalenia silnika) slychac takie buczenie przez kilka sekund - mam wraznie ze idzie to od strony kierowcy. Buczenie na tyle wyrazne ze czuc to na pedale sprzegla. Dzwiek ten wystepuje zawsze po dluzszej trasie (i nie tylko, wystarczy kilkanasie km po miescie) kiedy silnik zostaje wyl na max 20min i ponownie uruchomiony, to wowczas po przekreceniu stacyjki slychac buczenie przez kilka sekund.

 

Drugi moj problem to ...zegary. Tu rowniez przy odpaleniu slychac klekotanie pod predkosciomierzem i obrotomierzem...tak jakby ktos nawrzucal tam malych srubek i "wstrzasnal" w momencie odpalania silnika. Wydaje mi sie ze to ktos juz poruszal na forum ale nie moge teraz odszukac tego watku.

 

Dzieki za odp !.

 

Pzdr !

ahdov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi moj problem to ...zegary. Tu rowniez przy odpaleniu slychac klekotanie pod predkosciomierzem i obrotomierzem...tak jakby ktos nawrzucal tam malych srubek i "wstrzasnal" w momencie odpalania silnika. Wydaje mi sie ze to ktos juz poruszal na forum ale nie moge teraz odszukac tego watku.

 

 

Może chodzi o charakterystycznie głośną pracę styczników elektrycznych? Strasznie mnie to irytowało na początku, bo trąci badziewnym wykonaniem instalacji. Po jakimś czasie zacząłem kolejne etapy przekręcania stacyjki rozdzielać malutkimi "postojami" i styczniki przestały szaleć. Ja mam system "bez kluczykowy" może też stąd te odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie - co to moze byc ze po przekreceniu stacyjki (az zapala sie wszelkie kontroli ale bez odpalenia silnika) slychac takie buczenie przez kilka sekund - mam wraznie ze idzie to od strony kierowcy. Buczenie na tyle wyrazne ze czuc to na pedale sprzegla. Dzwiek ten wystepuje zawsze po dluzszej trasie (i nie tylko, wystarczy kilkanasie km po miescie) kiedy silnik zostaje wyl na max 20min i ponownie uruchomiony, to wowczas po przekreceniu stacyjki slychac buczenie przez kilka sekund.

 

Drugi moj problem to ...zegary. Tu rowniez przy odpaleniu slychac klekotanie pod predkosciomierzem i obrotomierzem...tak jakby ktos nawrzucal tam malych srubek i "wstrzasnal" w momencie odpalania silnika. Wydaje mi sie ze to ktos juz poruszal na forum ale nie moge teraz odszukac tego watku.

 

Dzieki za odp !.

 

Pzdr !

ahdov

 

Panowie,

mam pytanie - co to moze byc ze po przekreceniu stacyjki (az zapala sie wszelkie kontroli ale bez odpalenia silnika) slychac takie buczenie przez kilka sekund - mam wraznie ze idzie to od strony kierowcy. Buczenie na tyle wyrazne ze czuc to na pedale sprzegla. Dzwiek ten wystepuje zawsze po dluzszej trasie (i nie tylko, wystarczy kilkanasie km po miescie) kiedy silnik zostaje wyl na max 20min i ponownie uruchomiony, to wowczas po przekreceniu stacyjki slychac buczenie przez kilka sekund.

 

Drugi moj problem to ...zegary. Tu rowniez przy odpaleniu slychac klekotanie pod predkosciomierzem i obrotomierzem...tak jakby ktos nawrzucal tam malych srubek i "wstrzasnal" w momencie odpalania silnika. Wydaje mi sie ze to ktos juz poruszal na forum ale nie moge teraz odszukac tego watku.

 

Dzieki za odp !.

 

Pzdr !

ahdov

A może ten buczący odgłos to praca wentylatora chłodnicy, który chłodzi rozgrzany i zatrzymany silnik a włącza się po przekręceniu stacyjki? Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o charakterystycznie głośną pracę styczników elektrycznych? Strasznie mnie to irytowało na początku, bo trąci badziewnym wykonaniem instalacji. Po jakimś czasie zacząłem kolejne etapy przekręcania stacyjki rozdzielać malutkimi "postojami" i styczniki przestały szaleć. Ja mam system "bez kluczykowy" może też stąd te odgłosy.

Czolem !,

No wiec zegary do wymiany - cos z silniczkami krokowymi nie tak - problem w tym ze jest to element "nienaprawialny" i z racji tego calosc do wymiany.

Co do buczenia - winien jest czujnik odpowiedzialalny za prace turbiny. Tu rowniez - do wymiany. Kolejna wizyta w czwartek w serwisie i obie usterki maja byc naprawione. Niestety oba elementy sa w Wawie w magazynie - w Bydg ich nie mieli.

Co do glosnej pracy stycznikow elektr, pomp paiwa etc to mialem to na uwadze ale buczenie o ktorym pisalem jest/bylo "wyjatkowe" i dlatego chcialem zeby serwis sie temu przyjrzal...

 

Pzdr,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki będziesz miał przebieg po wymianie zegarów?

ten sam co przed...tak sie sklada ze to juz drugi raz kiedy wymieniaja mi zegary (wczesniej podczas drobnej wizyty w serwisie zostaly porysowane) i po wymianie przebieg byl identyczny jak przed wymiana. Gdzie to jest zapisane? - nie mam pojecia, moge sie jedynie domyslac ale niech wypowie sie ktos kto moze wie dokladnie jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziwna sprawa.. u mnie po dwukrotnej wymianie zegarów zawsze przebieg 0km.. tylko wpis do książki serwisowej że przy takim a takim przebiegu wymiana.. Z rozmowy w serwisie dowiedziałem się że nissan nie ma jak wpisać przebiegu "do zegarów"... i teraz mam 3,5 letni samochód a na zegarach ~200km jak dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dzwine że nie mają czym zaprogramować zegarów. Na alle... jest masę tych urzadzeń do korekcji liczników a serwis nie może tego sobie zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oficjalnie nie mogą tego zrobić... może przy takiej korekcie powstaje gdześ ślad o tym że było kręcone i potem na wizycie w serwisie jest to do sprawdzenia np wpis jakiegoś zdarzenia w centralnym komputerze/sterowniku i może dlatego nie chcą tego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...