Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzenie Primery przed zakupem


xyz123xx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę sprawdzić Primerę 1.8 z gazem przed zakupem. Co polecacie okolice Błonia, Nowego Dworu Mazowieckiego?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza stacja diagnostyczna, ew Michałówe Reginow jest warsztat gdzie maja miernik lakieru itp znaja sie na rzeczy, ale to troszke dalej od Nowego Dworu..

Rzuć linka do ogłoszenia może go rozgryziemy wstępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza stacja diagnostyczna, ew Michałówe Reginow jest warsztat gdzie maja miernik lakieru itp znaja sie na rzeczy, ale to troszke dalej od Nowego Dworu..

Rzuć linka do ogłoszenia może go rozgryziemy wstępnie.

oto link: http://otomoto.pl/nissan-primera-piekne-ekonomiczne-auto-C22499866.html

Mieszkam w Legionowie, czy ci chodzi o stacje przy Zegrzyńskiej?

W Primierze zapala się check engine przy przejściu na gaz, w komisie mówi że to normalne, ale nie chcę mi się wierzyć. Jeżeli to tylko rozjechane mapy lb padnięta sonda lambda to nie sprawy, gorzej jak coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź legalizacje butli czy ona będzie działać u nas. Wiem, że kolega sprowadził z holenderską instalacją i były jakieś problemy.Na pasie przednim (osłonie)nie ma żadnych nalepek, ale to może przypadek (ścierają się czasem, albo ktoś mył silnik o odpadły) Niski przebieg jak na auto z gazem, trzeba zweryfikować telefonicznie książkę.

Zdjęcia w specyficznym świetle ciężko coś powiedzieć o odcieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania gazu podanego w ogłoszeniu to te 8 litrów LPG udało mi sie raz w życiu osiągnać jadąc do 90 km/h, w miescie nie ma cudów spali ok 12 litrów, w trasie spali od 10 litrów LPG w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis, wiekszosc aut miała/ma taki opis. Musisz sie liczyc z tym, ze ktoś zawodowo się tym zajmuje. Serwis Łaszcz chyba na głównej ulicy, polecam namiary moge dac na priv.

Nie wiem tylko czy komis sie zgodzi na tak odległy serwis (bo to Kampinos). Miałem miernik lakieru, może skombinuje, pracuje w Łomiankach to mógłbym pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autko kupiłem, zaszokowała mnie butla na gaz, wlałem w nią 56l LPG, jak wyjechałem z komisu, zabrakło gazu :), na razie ok. zaprowadzę go do gazownika, żeby zorientować się co mam. Gaz Prins VSI, dla mnie to puste słowa, do tej pory tylko disel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz Prins VSI, dla mnie to puste słowa...

" PRINS VSI II

Holenderksa instalacja gazowa

IV Generacji logo-vsi.jpg

Instalacja gazowa Prins Vsi to wyjątkowe urządzenie IV generacji zaprojektowane dla zaspokojenia wymogów najbardziej zaawansowanych systemów wtryskowych. Podczas rozwoju tego systemu konstruktor wyszedł z założenia, że producent pojazdu najlepiej wie jak należy zarządzać zasilaniem pojazdu w paliwo. Dlatego też, zrezygnowano z dawkowania LPG na podstawie odczytu wskazań czujników pojazdu. Najprostszym a jednocześnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie sygnałów sterujących wtryskiwaczami benzynowymi. Sygnały te są wynikiem reakcji kontrolera wtrysku benzyny na aktualne zapotrzebowanie energetyczne silnika."

 

Wygląda na dobrą, DINO lub TOFU musieliby się wypowiedzieć

 

http://www.abart.com.pl/Instalacje-Montowane/PRINS-VSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem, zaszokowała mnie butla na gaz, wlałem w nią 56l LPG, jak wyjechałem z komisu, zabrakło gazu :), na razie ok. zaprowadzę go do gazownika, żeby zorientować się co mam. Gaz Prins VSI, dla mnie to puste słowa, do tej pory tylko disel....

Mam nadzieje, że skończyy się czasy jak kiedyś w 90l butle wlałem 120l :dribble: Ja zdziwiłem się ale pan na stacji był mocno wystraszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem, zaszokowała mnie butla na gaz, wlałem w nią 56l LPG, jak wyjechałem z komisu, zabrakło gazu :),

 

zależy jaką butle masz zamontowaną w koło czy tradycyjną (nic nie piszesz o tym), ja mam 51 litrów a gazu wchodzi ok 43 litrów, tak więc u ciebie jak wchodzi 56 gazu to butlę masz o pojemności ok 66 - 67 litrów, tak więc wynik jest możliwy, pytanie tylko jaką butle masz?

Do P12 w koło zapasowe chyba nie wejdzie butla o pojemnosci 66 litrów (bez podniesienia podłogi) mogę sie mylić (do nowego Mondeo wchodzi butla 70)

u mnie sa jeszcze luzy po bokach przy 51 litrach tak więc jeszcze rezerwa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...