Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przegub - kiedy wymienić?


Gość Arti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Jestem nowy a po wstępnej lekturze wiele się dowiedziałem na temat swojej K11, 96r, poj.1.0.

Mam problem z przegubem > tak przypuszczam. Od dwóch dni bardzo nieregularnie przy maksymalnym skręcie w prawo słychać jakieś stukanie, grzechotanie po prawej stronie. Czy jest to wina sypiącego się przegubu? Jak można sprawdzić czy podlega już wymianie?

Gdzie w Wawie można udać się na wymianę za rozsądną cenę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni bardzo nieregularnie przy maksymalnym skręcie w prawo słychać jakieś stukanie, grzechotanie po prawej stronie. Czy jest to wina sypiącego się przegubu?.

Tak to może świadczyć z dużą dozą prawdopodobieństwa o zbliżającym się problemie z przegubem, co do ceny - nie znam.

ps. to grzechotanie powinno występować również przy skręcie max w lewo!?

Przeguby niszczymy poprzez ostre ruszanie przy skręconych /mocno/ kołach oraz po uszkodzeniu gumy osłonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem nowy a po wstępnej lekturze wiele się dowiedziałem na temat swojej K11, 96r, poj.1.0.

Mam problem z przegubem > tak przypuszczam. Od dwóch dni bardzo nieregularnie przy maksymalnym skręcie w prawo słychać jakieś stukanie, grzechotanie po prawej stronie. Czy jest to wina sypiącego się przegubu? Jak można sprawdzić czy podlega już wymianie?

Gdzie w Wawie można udać się na wymianę za rozsądną cenę?

Pozdrawiam.

I ROZUMIEM ze im szybciej przyspieszasz tym szybciej wali i stuka

ja stawiam na półos

mialem tak w k11 rocznik ten sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie przy większych prędkościach, przyspieszaniu nie słychać - tylko przy maksymalnym skręcie. Postaram się jeszcz eto nasłuchiwać może zacznie coraz intensywniej stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem i byl to przegub. niestety nie pamietam ile zaplacilem.

 

ale w okolicach 250 zeta

 

jak mieszkasz gdzies na woli, bemowie czy okolicach to mogę ci dać kontakt do tego warsztatu gdzie wymienialem, ja na razie jestem z nich zadawolony

 

zglos sie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła w lewo skrecone i strzela=prawy przegub;kola w prawo skrecone i strzela=lewy przegub.

Jak strzela tylko przy maksymalnym skrecie, to jeszcze pojezdzisz.

Co do ceny to nic nie powiem, a co do wymiany, to nie jest wcale tak trudno.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...