Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak spryskiwania tylnej szyby


Gość solo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno pojawił się problem ze spryskiwaniem tylnej szyby. Po uruchomieniu włącznikiem spryskiwania włącza się tylna wycieraczka, ale co ciekawe także i przednie (zwarcie?), a płyn nie wypływa. Przyczyn może być kilka, choć nie wiem od czego zacząć. Proszę o radę.

- uszkodzona pompka (jest chyba jedna pompka z dwoma króćcami odpowiadająca za przód i tył)?

- włącznik w kierownicy?

- przetarte przewody?

Spryskiwanie przedniej szyby działa bez zarzutu.

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa razy jakieś zwierzę przegryzło przewody z płynem, akurat do przodu. Może poproś kogoś żeby spryskiwał, otwórz maskę i słuchaj czy pompka pompuje. Jeżeli tak to szukaj przcieku, ewentualnie blokady przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że tu nie chodzi o przewody doprowadzające płyn. Tak jak pisałem, przy uruchamianiu spryskiwania tylnej szyby uruchamia się nie tylko tylna wycieraczka, ale jednocześnie i przednie, a przecież nie powinny. Możliwe, że włącznik przy kierownicy się zepsuł lub gdzieś jest jakieś zwarcie na przewodach elektrycznych (tylko gdzie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sposób myślenia jest dobry. Zwarcie, lub przegrzanie wyłącznika wycieraczek. Od tego bym zaczął. Wiadomo, że przód lub tył, to działają w innych pozycjach. Może masz gdzieś blisko siebie jakiś szrot z Tinką, to może uda Ci się na chwilę podpiąć inny przełącznik. Ta wersja byłaby najtańsza i wtedy wiesz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...