Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[ P10 ]Pełno benzyny w cylindrze , nierówna praca PRIMERA P10


Gość RENEGAT 8610

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RENEGAT 8610

Witam

Chciałem zapytać czy ktoś może miał kiedyś taki problem . Jedna z moich primerek p10 , 2.0l ,115KM monowtrysk , pierwszy raz od 7 lat zrobiła wczoraj focha ;( Objaw jest taki zrobiłem wczoraj trasę 280Km czyli tak jak zwykle co 2 tyg taką robię . Przyjechałem do domu i czułem że autko coś delikatnie drży (nierówno chodzi) ale nic zostawiłem bo było ciemno . Rankiem odpaliłem ją i chodziła tak samo jakby drgawki miała , pod 2 godz chciałem ją odpalić a tu zonk nie za bardzo chciała zapalić ale jakoś tam zapaliła ale gasła. Jeżeli ją potrzymałem na wysokich obrotach to jakoś kulała ale to nie to. Zacząłem sprawdzać i odkręcając świecę okazało się że w cylindrze pod świecą jest pełno paliwa. Czy wie ktoś co mogło się stać może ktoś miał taki przypadek?? Ja osobiście podejrzewam jakiś zawór czy coś zamykający paliwo w monowtrysku . Dodam że mam auto na benz+gaz i czasami jak jechałem na gazie to czułem jakby benzyną śmierdziało. Po kilkakrotnym kręceniu rozrusznikiem ( bez rezultatu ) zdjąłem obudowę filtra i patrząc z góry na monowtrysk zauważyłem coś jakby żarzący się malutki żarnik (wyglądał tak jak drut wolframowy w żarówkach czy coś takiego) , może ktoś mi powiedzieć czy to ma się tak żarzyć bo było to rozgrzane do czerwoności. Jeżeli ktoś miał kiedyś taką przygodę to prosiłbym podpowiedź. Z góry dziękuję pozdrawiam.

 

Widzę że znów nikt mi nie pomoże ;(  Chyba po raz kolejny będę musiał radzić sobie sam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czytałem o zalaniu silnika właśnie takiego jak twój Di i rozwiązanie było proste tylko nie pamiętam ba bank był to właśnie układ wtrysku i wyciek paliwa do cylindra sprawdz czy wszystko jest dobrze podokręcane bo coś z tym było ,,, ze paliwo szło "bokiem nie przez wtryskiwacz " do silnika ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

A nie wiesz gdzie o tym czytałeś ?? Na forum chyba nie bo przewertowałem całe forum w te i we wte i nic nie znalazłem .Postaram się wyciągnąć cały monowtrysk z przepustnicą i wszystko wyczyszczę ,i jeszcze wyczyszczę krokowca ale nie wiem czy to pomoże. Wygląda to tak jakby się jakiś zawór od wtrysku zaciął i został otwarty no i cały czas paliwo leci do cylindra. Jeżeli ktoś cokolwiek wie na ten temat to pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

Problem rozwiązany kupiłem cały kompletny monowtrysk bo taniej mnie wyszedł niż jakbym kupił cokolwiek oddzielnie.Przeczyściłem przy okazji przepustnicę , silnik krokowy itp .  Okazało się że wtrysk padł. Do tego przy okazji wymieniłem przepływomierz bo zauważyłem że był uszkodzony. Po założeniu auto śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...