Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gniazdo diagnostyczne Primera P11 2.0 TD CD20T


Bart-qlka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto mam prawie 3 lata i byłem na diagnozie 2 razy. Pierwszym razem (z 2 lata temu) chłopaki serwisanci pomp wtryskowych ustawiali kąt wtrysku komputerem (tylko nie wiem jakim) i zmienili kąt o 7 albo 8 stopni i pomogło (zapala dobrze i nie gaśnie i nie dymi) a drugim razem pojechałem do gościa który połączył się jakimś urządzeniem podobnym jak by do miernika z przewodem na obd2 i normalnie odczytał wszystkie parametry: temp. silnika, przepływomierz, sondy, itp. tylko nie wiem jakim urządzeniem ale i tak muszę się znowu z nim umówić bo dalej mam lipę to obczaję czym się łączył.

W każdym razie na pewno można się połączyć z kompem i odczytać parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam prawie 3 lata i byłem na diagnozie 2 razy. Pierwszym razem (z 2 lata temu) chłopaki serwisanci pomp wtryskowych ustawiali kąt wtrysku komputerem (tylko nie wiem jakim) i zmienili kąt o 7 albo 8 stopni i pomogło (zapala dobrze i nie gaśnie i nie dymi) a drugim razem pojechałem do gościa który połączył się jakimś urządzeniem podobnym jak by do miernika z przewodem na obd2 i normalnie odczytał wszystkie parametry: temp. silnika, przepływomierz, sondy, itp. tylko nie wiem jakim urządzeniem ale i tak muszę się znowu z nim umówić bo dalej mam lipę to obczaję czym się łączył.

W każdym razie na pewno można się połączyć z kompem i odczytać parametry.

 

Oczywiście że można się połączyć. Pod warunkiem że masz właśnie K-line czyli w Twoim przypadku przewód brązowo-biały na 7 pinie wtyczki. U mnie przewody w tym kolorze brak. Ale mam za to biały w pinie 6. Spróbuję przełożyć ten przewód do pinu 6 i podłączę Elm'a. Jak będzie cokolwiek pokazywał, nawet głupoty, to jest szansa że coś się uda podłączyć normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem wstawić tzn opisać przewody jakie u mnie są ;) ale z braku czasu dopiero teraz to robie.

 

jak kostka jest mocowana do dołu na desce to od lewej na dole mam

-pusty

-pusty

-pusty

-biały

-pusty

-pusty

-czarny

 

na górnych pinach mam

-zielono czarny

-siwo czarny

-pomarańczowo czarny

-niebiesko biały

-pusty

-zielono czerwono---

-zielono---

 

na tych dwóch ostatnich sprawdzam błędy na spinacz.

rok prod tzn data 1 rejstr 18.05.1999

pompa bosch

 

mam nadzieje że niczego nie pokreciłem z kolorami to pozniej wstawie foto

a foto kabli jest podobne do Pablo 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to można się połączyć z kompem diesla do 2004 r. (w sensie normalnej diagnozy nie że jakieś dziwne błędy) tylko urządzeniem połączonym do portu szeregowego com.

Edytowane przez dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może dziwne pytanie ale czy ktoś próbował tego Consulta z Allegro podłączać do diesla? Pokazywał coś wogóle? Gdzieś się natknąłem na informację że udało mu się z dieslem połączyć ale wyświetlał mało informacji. Chodzi o ten interfejs na 14 pin.

 

Podbijam temat.

Czy któryś z obecnych forumowiczów miał ustawianą dawkę w P11 przed liftingiem tj. 1996-1999 ?

Chodzi mi po głowie że ktoś kto w tym samochodzie umiał to zrobić to u mnie też sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziwne pytanie ale czy ktoś próbował tego Consulta z Allegro podłączać do diesla? Pokazywał coś wogóle? Gdzieś się natknąłem na informację że udało mu się z dieslem połączyć ale wyświetlał mało informacji. Chodzi o ten interfejs na 14 pin.

 

Podbijam temat.

Czy któryś z obecnych forumowiczów miał ustawianą dawkę w P11 przed liftingiem tj. 1996-1999 ?

Chodzi mi po głowie że ktoś kto w tym samochodzie umiał to zrobić to u mnie też sobie poradzi.

Ja własnie nie dawno podłączałem i jest loteria raz łączy i można odczytać błędy, drugi raz nie łączy albo łączy i pokazuje głupoty. Ogólnie bardzo niedopracowana jest ta komunikacja z CD20T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Byłem wczoraj na kolejnych próbach łączenia KTS do mojego Nissana.

Poświęciłem trochę czasu i doszedłem do tego że Primera z okresu produkcji 06/99 - 09/00 ma kompletnie inny komputer z całkowicie inną wtyczką.

Nawiasem mówiąc taką samą jak Primera P11 czyli przed liftingiem. Idąc dalej porównywałem również to co mam w samochodzie do schematu Nissana Sereny z silnikiem CD20T i tutaj przewody się zgadzają. Mało tego - wtyczka,kolory przewodów oraz numery wyprowadzeń z samego komputera do gniazda diagnostycznego są identyczne jak w przypadku P11. Pełen optymizmu pojechałem wczoraj podpiąć samochód na zasadzie opisu KTS dla P11, tyle że na odpowiednie przewody w moim samochodzie.

Niestety mimo wielu prób wynik jest negatywny. Nie udało nam się połączyć.

Powtarzam pytanie: Czy ktoś wie, ewentualnie mógłby gdzieś wypytać czy da się połączyć KTS'em z Nissanem P11? O P11.144 z w/w okresu produkcji nawet nie pytam bo on nie jest nawet skatalogowany przez Boscha chyba.

A nie mam zamiaru umawiać się z nikim na podłączanie bo przez telefon każdy twierdzi że oczywiście da się połączyć a jak przychodzi co do czego to twierdzą że się nie da i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę do pompiarza i ma kts i bez problemu się łączy.

Nie dawno robił mi pompę czyszczenie nastawnika i całej pompy.

I przed i po naprawie naprawie przy odpalaniu trochę falowały obroty i check 18 się zapała.

Dlatego co jakiś czas jad na regulacje żeby dobrze ustawić żeby check nie wskakiwał.

Mam nadzieje że w końcu będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście ten mój model ewentualnie egzemplarz ma coś zrypanego z komunikacją?

Mi na szczęście nie wyskakuje błąd. Nawet z samej ciekawości chciałem wiedzieć jaką mam ustawioną dawkę bo czasami wydaje mi się że nie przepala paliwa do końca. O wymianę końcówek wtrysków też się pytałem ale gościu mi powiedział że jak się nic z autem nie dzieje i wiem że nie leją ( a to sprzwdzałem ) to lepiej za dużo nie kombinować tylko jeździć. Pewnie ma rację. Boję się że jak w końcu wyskoczą jakieś kwiatki to zostanę sam z problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę na KTS - ie i dam znać, zawieśił mi się komp i nie mogę odczytać ani skasować błędu spinaczem, próbowałem elmem ale niestety nie widzi błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę na KTS - ie i dam znać, zawieśił mi się komp i nie mogę odczytać ani skasować błędu spinaczem, próbowałem elmem ale niestety nie widzi błędu.

 

U Ciebie nie będzie problemu bo masz inny komputer a u mnie jest niestety inny... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, 

jestem tutaj nowy i z powodu P11 :> 

 

a dokładniej

nissan primera p11 2.0 kombi 2000 rok :

gniazdo diagnostyczne OBD2? 

i gdzie ono jest? 

 

 

 

 góry thx:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło lewego kolana, za taką klapką razem z bezpiecznikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam serdecznie forumowiczów,

chciałbym wznowić temat.

czy ktoś jest w stanie w 100% odpowiedzieć na pytanie  jakie urządzenie diagnostyczne bedzie dzialać?

chodzi mi konktertnie o primere p11 2,0td z 99r, i micre 1,0 benz. z 2001 r

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=nissan&search_scope=category-28410&bmatch=base-relevance-aut-1-5-0913

czy któreś z tych będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

P11 po lifcie czy przed?

Do K11 zwykłym ELM coś tam przeczyta i skasuje błędy.

Co do Primery to raczej metoda na zworkę.

Możesz sobie wpiąć do gniazda przycisk do diagnozowania i będzie ci migał błędy jak naciśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed liftem, złacze 14 pinowe. Kupiłem właśnie na allegro adapter- przejściówkę na obd2 ale nie mogę się polaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem, złacze 14 pinowe. Kupiłem właśnie na allegro adapter- przejściówkę na obd2 ale nie mogę się polaczyc

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...